Pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarosławiu założyli związek zawodowy. Komisja Zakładowa Związku Zawodowego Kontra została utworzona 15 czerwca. Na razie jest w niej kilkanaście osób.
– Mamy dobry klimat do tworzenia organizacji pracowniczych. Staroście są bliskie sprawy związkowe, więc liczymy na dobrą współpracę – mówi Dariusz Rożek, przewodniczący komisji zakładowej. – Widać[paywall] spore zainteresowanie wśród pracowników. Zgłaszają się chętni do wstąpienia – dodaje. Oprócz D. Rożka we władzach są Alicja Fedor oraz Małgorzata Dłuszyńska. Pełnią funkcje wiceprzewodniczących. Szef powiatowej Kontry zapewnia, że nie mają obaw dotyczących realizacji praw pracowniczych w starostwie, ale chcą mieć wpływ na decyzje dotyczące zatrudniania i wynagradzania. Będą twardo reprezentować swoje stanowisko.
Główne władze ZZ Kontra mają swoją siedzibę w Zabrzu. W naszym regionie powstały na fali lipcowych strajków w 1992 r. związek jest mniej popularny. Jest związany głównie ze Śląskiem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Starosta tworzy sobie "gwardię powiatową"
Czy wiesz, że urząd na Twój wniosek ma udostępnić informację publiczną bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni
Ja tam takiego przedstawiciela bym nie chciała mieć ! Cenię bowiem ludzi z pasją, która innym przynosi coś dobrego. No i ludzi pracowitych.
Starosta tworzy sobie "gwardię powiatową"
Czy wiesz, że urząd na Twój wniosek ma udostępnić informację publiczną bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni
AVE