W czwartek, 22 września, w Urzędzie Miasta i Gminy w Sieniawie miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej budowy remizo-świetlicy w OSP w Leżachowie. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ZAWPOL” sp. z o.o., a cała budowa ma być zrealizowana w ciągu 310 dni od podpisania umowy. Wychodzi na to, że ostatnie szlify mają być wykonane 29 lipca 2023 roku.
Budynek parterowy ma powstać na działce nr ewid. 454/2, obok kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i orlika.
Powierzchnia użytkowa obiektu to 342,14 m kw., a jego kubatura (objętość mierzona w m sześc. – red.) 1927,83 m sześc. Ma posiadać dwa boksy, w których garażowane będą[paywall] samochody ratowniczo-gaśnicze, a w środku mają się znajdować: ogólnodostępna świetlica, sanitariaty, aneks kuchenny, kotłownia i łącznik z wiatą taneczną.
Z powodzeniem powinien zastąpić starą i wysłużoną strażnicę, która – jak podaje UMiG Sieniawa – odbiega od obecnych wymogów i standardów. Remizo-świetlica ma posłużyć nie tylko strażakom, ale całej społeczności, która będzie mogła brać udział w spotkaniach kulturalnych, integracyjnych i okolicznościowych organizowanych w Leżachowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze