Reklama

W Leżachowie w 310 dni wybudują remizo-świetlicę

W czwartek, 22 września, w Urzędzie Miasta i Gminy w Sieniawie miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej budowy remizo-świetlicy w OSP w Leżachowie. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ZAWPOL” sp. z o.o., a cała budowa ma być zrealizowana w ciągu 310 dni od podpisania umowy. Wychodzi na to, że ostatnie szlify mają być wykonane 29 lipca 2023 roku.

Budynek parterowy ma powstać na działce nr ewid. 454/2, obok kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i orlika.

Powierzchnia użytkowa obiektu to 342,14 m kw., a jego kubatura (objętość mierzona w m sześc. – red.) 1927,83 m sześc. Ma posiadać dwa boksy, w których garażowane będą[paywall] samochody ratowniczo-gaśnicze, a w środku mają się znajdować: ogólnodostępna świetlica, sanitariaty, aneks kuchenny, kotłownia i łącznik z wiatą taneczną.

Z powodzeniem powinien zastąpić starą i wysłużoną strażnicę, która – jak podaje UMiG Sieniawa – odbiega od obecnych wymogów i standardów. Remizo-świetlica ma posłużyć nie tylko strażakom, ale całej społeczności, która będzie mogła brać udział w spotkaniach kulturalnych, integracyjnych i okolicznościowych organizowanych w Leżachowie.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości