Za kilka tygodni zostanie oddany do użytku odcinek autostrady A4 Jarosław – Rzeszów, dzięki czemu m.in. mieszkańcy Podkarpacia będą mogli dojechać od granicy z Ukrainą do granicy z Niemcami jedną drogą.
Kiedy konkretnie odcinek zostanie oddany do użytku jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że będzie to w lipcu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad robi wszystko, aby nastąpiło to jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.
Obecnie na wspomnianym 41-kilomwetrowym odcinku trwają prace wykończeniowe (m.in. wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, prace na poboczach). Najprawdopodobniej autostrada zostanie udostępniona kierowcom nawet, gdyby część prac wykończeniowych nie została ukończona.
Przypomnijmy, że budowę tego odcinka w 2014 r. przejęły firmy Budimex-Strabag po konsorcjum Polimex-Mostostal i Doprastaw, które popadło w kłopoty finansowe. Nowy wykonawca musiał naprawiać niektóre mosty i wiadukty. I to jest główna przyczyna wzrostu kosztów i zmiany terminu oddania. Łączny koszt budowy to ponad 985 mln zł, a współfinansowana jest ze środków unijnych z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Wybudowane zostały trzy węzły autostradowe: Łańcut, Przeworsk i Wierzbna oraz drogi serwisowe, dojazdowe i technologiczne. Powstało aż 78 tzw. obiektów inżynierskich: wiaduktów autostradowych i drogowych, mostów autostradowych, przejść dla zwierząt, przepustów, przejazdów gospodarczych oraz przejazdów i wjazdów awaryjnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.opłaty zaczą pobierać za 5 lat od otwarcia. Tym odcinkiem pojeździmy najdłużej "bezpłatnie". Dlatego otworzą nawet gdy droga nie będzie ukończona.
Huraa! Super sukces, tylko 4 lata poślizgu! A oddadzą nawet gdy część prac wykończeniowych nie będzie ukończona? Po prostu po to by jak najszybciej zacząć pobierać opłaty. Muszą odczekać 5 lat, więc otworzą nawet gdy droga nie spełnia warunków autostrady :-(
Ja już jechałem z Przemyśla do Jarosławia..
Kiedy płatna?
Oby nigdy
super