Przemyski Chór Kameralny oraz zespół „Soul” z Sanoka zajęły ex aequo pierwsze miejsce podczas IV Międzywojewódzkiego Przeglądu Chórów – Pieśni Maryjne, który odbył się w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie.
Przed komisją konkursową i publicznością zaprezentowało się osiem chórów z woj. podkarpackiego i lubelskiego. Były to: Chór „Canon” z Białobrzegów, Chór „Michael” z Kańczugi, Chór „Camerata” z Soniny, Chór Mieszany „Pasjonata” z Komarowa, Chór Parafialny św. Józefa z Muniny, Kameralny Chór Męski z Markowej, Sanocki Zespół Wokalny „Soul” z Sanoka oraz Przemyski Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Każdy z nich[paywall] wykonywał trzy lub cztery utwory. Zgodnie z tematem przeglądu, wszystkie dotyczyły Matki Bożej.
Na zakończenie wystąpił Tercet Bandurzystek „Oriana” z Tarnopola, a wszystkie chóry wspólnie wykonały pieśń „Gwiazdo Śliczna Miasta Lwowa”.
Wykonawców oceniało jury w składzie: prof. Elżbieta Krzemińska z Uniwersytetu Marii Curie-Składowskiej w Lublinie, ks. dr Mieczysław Gniady z Archidiecezjalnego Instytutu Muzyki Sakralnej w Przemyślu i ks. Witold Batycki z Diecezjalnej szkoły Muzyki Kościelnej w Zamościu.
Organizatorami przeglądu byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu, starosta lubaczowski, parafia konkatedralna w Lubaczowie i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Patronat honorowy sprawowali: abp Józef Michalik, bp Jan Wątroba, bp Marian Rojek i marszałek Władysław Ortyl.
Konferansjerem był ks. Rafał Sarzyński, a nagrody ufundowali: starosta lubaczowski, burmistrz Lubaczowa, wójt gm. Lubaczów, Centrum Kulturalne w Przemyślu i parafia konkatedralna w Lubaczowie.
Patronat medialny sprawowało „Życie Podkarpackie”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze