Reklama

W Lubaczowie też będą nowe stawki za wywóz śmieci

Z dniem 1 marca br. w Lubaczowie zmianie ulegnie wysokość opłat za wywóz śmieci. Podobnie jak do tej pory promowane będzie selektywne zbieranie odpadów i zakładanie własnego kompostownika.

Zgodnie z uchwałą podjętą przez radnych miejskich do 28 lutego 2021 r. wszyscy mieszkańcy miasta są objęci stawką wynoszącą 36 zł od osoby. Opłata w tej wysokości obowiązuje od listopada 2020 r., przy czym ci, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów, płacą złotówkę mniej, a więc 35 zł od osoby. Taką wysokość opłat  urzędnicy tłumaczą faktem znacznego wzrostu masy odpadów odbieranych od mieszkańców Lubaczowa. Należy jednak zaznaczyć, że stawka ta, na mocy kolejnej z podjętych przez radnych uchwał, będzie obowiązywać jedynie do 28 lutego 2021 r. Od 1 marca br. wchodzą nowe wysokości opłat śmieciowych. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych za odbiór śmieci będą[paywall] płacić 28 zł od osoby. Tyle samo zapłacą również mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, pod warunkiem, że wszystkie bioodpady będą kompostować we własnym zakresie – w przydomowym kompostowniku, do czego władze miasta gorąco zachęcają. Natomiast mieszkający w zabudowie jednorodzinnej oddający odpady zielone zapłacą kwotę wyższą o 8 zł, czyli 36 zł.

Nie segregujesz – płacisz podwójnie

Warto też mieć na uwadze, że jeśli nie dopełnimy obowiązku selektywnego zbierania odpadów, za odbiór śmieci zmuszeni będziemy zapłacić podwojone stawki. Trzeba się także liczyć z tym, że jeśli zadeklarowaliśmy kompostowanie bioodpadów, to nie będą one już od nas odbierane. W przypadku, gdy – mimo wcześniejszej deklaracji – nie będziemy jednak w stanie poddać kompostowaniu całej ilości zgromadzonych odpadów zielonych, musimy zaktualizować informacje przedłożone w deklaracji śmieciowej i kompostownik z niej wykreślić.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    $$ - niezalogowany 2021-01-15 17:02:26

    żadne pretensje,opluwanie  władz samorządowych niczego nie zmieni mieszkańcy powinni  skierować to oburzenie do rządu PIS w W-wie to  oni te poselsko-senatorskie nieroby  nałożyli i nakładają KAGANIEC niewoli ustawowej na samorządy ,którym nic innego nie pozostaje by ten KAGANIEC podwyżek nałożyć i WYEGZEKWOWAĆ od NAS

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama