Z dniem 1 marca br. w Lubaczowie zmianie ulegnie wysokość opłat za wywóz śmieci. Podobnie jak do tej pory promowane będzie selektywne zbieranie odpadów i zakładanie własnego kompostownika.
Zgodnie z uchwałą podjętą przez radnych miejskich do 28 lutego 2021 r. wszyscy mieszkańcy miasta są objęci stawką wynoszącą 36 zł od osoby. Opłata w tej wysokości obowiązuje od listopada 2020 r., przy czym ci, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów, płacą złotówkę mniej, a więc 35 zł od osoby. Taką wysokość opłat urzędnicy tłumaczą faktem znacznego wzrostu masy odpadów odbieranych od mieszkańców Lubaczowa. Należy jednak zaznaczyć, że stawka ta, na mocy kolejnej z podjętych przez radnych uchwał, będzie obowiązywać jedynie do 28 lutego 2021 r. Od 1 marca br. wchodzą nowe wysokości opłat śmieciowych. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych za odbiór śmieci będą[paywall] płacić 28 zł od osoby. Tyle samo zapłacą również mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, pod warunkiem, że wszystkie bioodpady będą kompostować we własnym zakresie – w przydomowym kompostowniku, do czego władze miasta gorąco zachęcają. Natomiast mieszkający w zabudowie jednorodzinnej oddający odpady zielone zapłacą kwotę wyższą o 8 zł, czyli 36 zł.
Nie segregujesz – płacisz podwójnie
Warto też mieć na uwadze, że jeśli nie dopełnimy obowiązku selektywnego zbierania odpadów, za odbiór śmieci zmuszeni będziemy zapłacić podwojone stawki. Trzeba się także liczyć z tym, że jeśli zadeklarowaliśmy kompostowanie bioodpadów, to nie będą one już od nas odbierane. W przypadku, gdy – mimo wcześniejszej deklaracji – nie będziemy jednak w stanie poddać kompostowaniu całej ilości zgromadzonych odpadów zielonych, musimy zaktualizować informacje przedłożone w deklaracji śmieciowej i kompostownik z niej wykreślić.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.żadne pretensje,opluwanie władz samorządowych niczego nie zmieni mieszkańcy powinni skierować to oburzenie do rządu PIS w W-wie to oni te poselsko-senatorskie nieroby nałożyli i nakładają KAGANIEC niewoli ustawowej na samorządy ,którym nic innego nie pozostaje by ten KAGANIEC podwyżek nałożyć i WYEGZEKWOWAĆ od NAS
żadne pretensje,opluwanie władz samorządowych niczego nie zmieni mieszkańcy powinni skierować to oburzenie do rządu PIS w W-wie to oni te poselsko-senatorskie nieroby nałożyli i nakładają KAGANIEC niewoli ustawowej na samorządy ,którym nic innego nie pozostaje by ten KAGANIEC podwyżek nałożyć i WYEGZEKWOWAĆ od NAS