Dzisiejszego (30 sierpnia br.) popołudnia na stadionach III ligi rozegrana została 5. kolejka mistrzowskich spotkań.
W Wólce Pełkińskiej zmierzyły się dwa zespoły, które są beniaminkami tej klasy rozgrywkowej w tym sezonie, czyli Wólczanka Stal Systems i Wisła Sandomierz. Od początku sezonu znacznie lepiej radzi sobie zespół kierowany przez Grzegorza Sitka, który – przypomnijmy – wciąż występuje bez najlepszego strzelca Krzysztofa Pietlucha. Nie przeszkadza to im jednak w ustawianiu po kątach kolejnych rywali. Tak, jak zrobili to dzisiaj z sandomierską Wisłą. Zadanie ułatwił im fakt, że rywal już od 11. minuty grał w osłabieniu – czerwoną kartkę za wyjątkowo brutalny faul otrzymał Mateusz Michalski. Gospodarze trzy punkty zapewnili sobie w drugich 45 minutach. Dzięki czwartej wygranej w rozgrywkach beniaminek z Wólki Pełkińskiej awansował w III-ligowej tabeli na 2. miejsce.
Nie powiodło się natomiast piłkarzom JKS 1909 Jarosław, którzy przegrali w Białej Podlaskiej z tamtejszym Podlasiem. Do 80. minuty był w tym meczu remis, ale znacznie lepiej końcówkę rozegrali miejscowi.
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – Wisła Sandomierz 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Jurczak 47. min, 2:0 Hul 62. min.
***
Podlasie Biała Podlaska – JKS 1909 Jarosław 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Kruczyk 49. min, 1:1 Kmak 67. min, 2:1 Wojczuk 80. min, 3:1 Kosieradzki 90.+3 min.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze