Pierwszy na terenie jarosławskiej gminy obiekt przeznaczony dla seniorów powstał w Morawsku. Mieści się w budynku świetlicy wiejskiej.
Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce 16 lutego, w obecności przewodniczącego rady gminy Jarosława Gwoździa, sołtysów, wicewojewody Jolanty Sawickiej, członkini zarządu województwa Anny Huk, kierownika domu i klubu Senior+ Grażyny Gwóźdź oraz dyrektora OPS gminy Łańcut Marty Zięby-Kuźniar.
Sześć pomieszczeń, w których seniorzy będą mogli uczestniczyć w[paywall] warsztatach kulinarnych, plastycznych, sportowo-rekreacyjnych i rehabilitacyjnych, poświęcił proboszcz parafii w Morawsku ks. Andrzej Bujny.
– Gorąco wierzę w to, że seniorzy będą chętnie korzystać z przygotowanej oferty zajęć i aktywnie uczestniczyć w działalności klubu. Jest to pierwszy projekt dla seniorów na naszym terenie, jednak jestem przekonana o tym, iż otwarcie klubu to słuszna idea i z czasem w kolejnym rejonie gminy otworzymy kolejny – powiedziała wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt.
Uroczystość otwarcia uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Morawsku oraz koncert zespołu „Biesiada” z Tuczemp. Inwestycja pochłonęła 257 tys. 694,42 zł, z czego wkład własny gminy wyniósł 71 tys. 835,35 zł, a dotacja wojewody podkarpackiego 185 tys. 859,07 zł.

fot.UG Jarosław
Do dyspozycji seniorów jest m.in. sala wypoczynkowa z kącikiem telewizyjnym, czytelniczym i wygodnymi kanapami, a także kuchnia i jadalnia.

fot.UG Jarosław
Uroczystość otwarcia uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Morawsku oraz koncert zespołu „Biesiada” z Tuczemp.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze