Reklama

W Morawsku powstało miejsce przyjazne seniorom

Pierwszy na terenie jarosławskiej gminy obiekt przeznaczony dla seniorów powstał w Morawsku. Mieści się w budynku świetlicy wiejskiej.

Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce 16 lutego, w obecności przewodniczącego rady gminy Jarosława Gwoździa, sołtysów, wicewojewody Jolanty Sawickiej, członkini zarządu województwa Anny Huk, kierownika domu i klubu Senior+ Grażyny Gwóźdź oraz dyrektora OPS gminy Łańcut Marty Zięby-Kuźniar.

Sześć pomieszczeń, w których seniorzy będą mogli uczestniczyć w[paywall] warsztatach kulinarnych, plastycznych, sportowo-rekreacyjnych i rehabilitacyjnych, poświęcił proboszcz parafii w Morawsku ks. Andrzej Bujny.

Reklama

– Gorąco wierzę w to, że seniorzy będą chętnie korzystać z przygotowanej oferty zajęć i aktywnie uczestniczyć w działalności klubu. Jest to pierwszy projekt dla seniorów na naszym terenie, jednak jestem przekonana o tym, iż otwarcie klubu to słuszna idea i z czasem w kolejnym rejonie gminy otworzymy kolejny – powiedziała wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt.

Uroczystość otwarcia uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Morawsku oraz koncert zespołu  „Biesiada” z Tuczemp. Inwestycja pochłonęła 257 tys. 694,42 zł, z czego wkład własny gminy wyniósł 71 tys. 835,35 zł, a dotacja wojewody podkarpackiego 185 tys. 859,07 zł.

Reklama


fot.UG Jarosław
Do dyspozycji seniorów jest m.in. sala wypoczynkowa z kącikiem telewizyjnym, czytelniczym i wygodnymi kanapami, a także kuchnia i jadalnia.


fot.UG Jarosław
Uroczystość otwarcia uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Morawsku oraz koncert zespołu „Biesiada” z Tuczemp.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama