„Walka Polaków o niepodległość w latach 1797 – 1918 i heroizm Orląt Przemyskich” - to temat konkursu historycznego, którego rozstrzygnięto właśnie 10. edycję
Do tej pory konkurs odbywał się w Gimnazjum nr 1. W tym roku zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 14, która[paywall] w wyniku reformy oświatowej przejęła Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży sylwetek Orląt Przemyskich, którzy swoim życiem i walką o wolną i niepodległą ojczyznę odcisnęli piętno na historii naszego regionu. Konkurs miał również na celu popularyzację wiedzy związanej z walką Polaków o niepodległość od momentu utraty ojczyzny do jej odzyskania.
Konkurs wiedzy składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Do części ustnej zakwalifikowali się tylko finaliści, którzy najlepiej napisali test.
Jury (w skład którego weszli: dr Elżbieta Dybek – przewodnicząca, Anna Nowak, Małgorzata Kozaczenko i Bogusław Klisowski) przyznało I miejsce – Wiktorii Markiewicz. II przypadło Kamili Bąk, III – Oliwii Bronickiej, IV – Małgorzacie Tkacz, a V – Julii Bilińskiej.
Finaliści musieli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą tematyki konkursu, dlatego czekały na nich cenne nagrody. Główną – wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego – ufundował europoseł prof. Mirosław Piotrowski.
Organizatorami konkursu byli: Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Archiwum Państwowe w Przemyślu. Patronat zaś objął Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski. Koordynatorem konkursu była dr Elżbieta Dybek.
Do tej pory konkurs odbywał się w Gimnazjum nr 1. W tym roku zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 14, która w wyniku reformy oświatowej przejęła Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży sylwetek Orląt Przemyskich, którzy swoim życiem i walką o wolną i niepodległą ojczyznę odcisnęli piętno na historii naszego regionu. Konkurs miał również na celu popularyzację wiedzy związanej z walką Polaków o niepodległość od momentu utraty ojczyzny do jej odzyskania.
Konkurs wiedzy składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Do części ustnej zakwalifikowali się tylko finaliści, którzy najlepiej napisali test.
Jury (w skład którego weszli: dr Elżbieta Dybek – przewodnicząca, Anna Nowak, Małgorzata Kozaczenko i Bogusław Klisowski) przyznało I miejsce – Wiktorii Markiewicz. II przypadło Kamili Bąk, III – Oliwii Bronickiej, IV – Małgorzacie Tkacz, a V – Julii Bilińskiej.
Finaliści musieli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą tematyki konkursu, dlatego czekały na nich cenne nagrody. Główną – wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego – ufundował europoseł prof. Mirosław Piotrowski.
Organizatorami konkursu byli: Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Archiwum Państwowe w Przemyślu. Patronat zaś objął Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski. Koordynatorem konkursu była dr Elżbieta Dybek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.E tam to tej przebrzydłej Brukseli. Do Mińska do "ciepłego człowieka" PISoBOLSZEWIKA Karczewskiego powinny jechać.
E tam to tej przebrzydłej Brukseli. Do Mińska do "ciepłego człowieka" PISoBOLSZEWIKA Karczewskiego powinny jechać.