Władze miasta znalazły wreszcie pomysł na zagospodarowanie pawilonu na stoku narciarskim na Zniesieniu. Co prawda nie będą na tym zarabiały, jak to było planowane, ale budynek przynajmniej nie będzie już straszył. Powstanie tam centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowe Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności w ramach projektu „Integracja działań na rzecz rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl”.
Pod koniec marca br. władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego, na podstawie którego będzie można przystosować budynek przy ulicy Pasteura na potrzeby Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności. Mówiąc prościej: ma powstać projekt nowego centrum dla celów szkoleniowo-konferencyjnych i warsztatowych wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu wokół (m.in. budową parkingu).Projekt musi zostać opracowany w oparciu o istniejącą dokumentację projektową budynku oraz obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Powierzchnia użytkowa centrum ma wynosić ponad tysiąc metrów kwadratowych. W części tzw. przyziemnej mają się znajdować pomieszczenia warsztatowe i sanitarne, na parterze natomiast sala konferencyjno-szkoleniowa, zaplecze gastronomiczne i pomieszczenia z węzłami sanitarnymi.
Prace ruszą w przyszłym roku?
Rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk: – Projekt powstania w Przemyślu inkubatora przedsiębiorczości rozszerzyliśmy o element, jakim jest centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowe. Będzie ono zlokalizowane właśnie w budynku pawilonu na stoku narciarskim. Ma to być obiekt energooszczędny. Na ten cel mamy zapewnione 90 procent pieniędzy zewnętrznych. Liczymy, że po wykonaniu projektu, a następnie wyłonieniu wykonawcy prace ruszą w 2016 roku. Również tę część zadania planujemy realizować w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalengo, a więc i tu liczymy na zewnętrzne dofinansowanie. Jak wspomniałem, znajdzie tu miejsce część inkubatora przedsiębiorczości związana ze szkoleniami i warsztatami, w założeniu o profilu poświęconym nowym technologiom i alternatywnym źródłom energii. Oczywiście takie centrum będzie wymagało zaplecza gastronomicznego, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w zimie korzystali z niego narciarze i snowboardziści. Nowy pomysł na dokończenie tego budynku pozwoli na efektywne wykorzystanie go przez cały rok.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To lipa bo powinno to należeć do stoku a nie jakieś konferencje dla biznesmenów
Aby wzmocnic pozycje decyzyjna proponuje wzmocnienie nazwy/dla maluczkich do osadzenia wydanych pieniedzy/na,,Centrum-Konferencyjno-Szkoleniowo-Warsztatowe-Przygotowawczo-Zachowawczo trwale-Rownolegle Odpowiedzialne dla Inkubatorow Jednosci Przedsiebiorczosci i Innowacyjnosci Mysli Nadzwyczjnej i Popularnej,,
To lipa bo powinno to należeć do stoku a nie jakieś konferencje dla biznesmenów
Aby wzmocnic pozycje decyzyjna proponuje wzmocnienie nazwy/dla maluczkich do osadzenia wydanych pieniedzy/na,,Centrum-Konferencyjno-Szkoleniowo-Warsztatowe-Przygotowawczo-Zachowawczo trwale-Rownolegle Odpowiedzialne dla Inkubatorow Jednosci Przedsiebiorczosci i Innowacyjnosci Mysli Nadzwyczjnej i Popularnej,,