Spośród 11 osób zakażonych koronawirusem w powiecie przeworskim 10 już wyzdrowiało. Większość z nich chorobę przeszło łagodnie. 338 osób przebywa w kwarantannie. Zważywszy na fakt, że osoby wracające z zagranicy poddawane są jej obowiązkowo, to dobry wynik – w czasie kumulacji tuż przed świętami pod nadzorem przebywało prawie 900 osób.
Danymi o przebiegu epidemii koronawirusa w powiecie przeworskim podzielili się na ostatniej sesji rady powiatu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przeworsku, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku Ryszard Trelka. – Dotychczas mieliśmy jedenaście potwierdzonych zakażeń koronawirusem. 10 osób wyzdrowiało[paywall] – poinformował na wstępie. – Osoby, które chorowały, miały od około 20 do 85 lat i jak widać, nie było zachorowań wśród dzieci i młodzieży. Najwyraźniej ta część populacji jest uodporniona – informował dyrektor przeworskiego sanepidu, snując przy tym przypuszczenia, że grupa ta uodporniła się po przechorowaniu grypy lub w wyniku szczepień na gruźlicę. – Część ze wspomnianej grupy 11 osób przebywała w szpitalu, ponieważ miałas drobne problemy z oddychaniem, gorączką, dusznościami – podawał R. Trelka. -– Były to jednak skromne objawy i nie wymagały podłączenia do respiratora – dodawał, rozwijając swą wypowiedź o stwierdzenie, że chorzy przebywali w szpitalu w Łańcucie, skąd wychodzili zwykle po około 14 dniach, a obecnie są objęci kwarantanną. – Pozostałe osoby, które miały bardzo skąpe objawy, takie jak lekka gorączka i katar, co do których potwierdzone zostało, że były zakażone, przebywały w izolacji domowej – podał.
Według raportu od początku epidemii kwarantanną w powiecie objętych zostało 2200 osób, a obecnie pod tą formą nadzoru jest 338 osób, na bieżąco monitorowanych przez policję i współpracujących z nią strażników miejskich oraz żołnierzy WOT. Dotychczas wykonano 230 testów na obecność koronawirusa. – Sytuacja jest stabilna. Od trzech tygodni nie mamy żadnego zakażenia koronawirusem. Ostatni przypadek był potwierdzony 16 kwietnia – podsumowywał Ryszard Trelka, choć przestrzegał przed przesadnym optymizmem. – Nie wiadomo, jak sytuacja będzie się dalej rozwijać. Poluzowane zostały granice. Osoby, które pracują w Niemczech, na Słowacji, w Czechach, na Litwie, w Szwecji i Danii, wracając do Polski, nie podlegają kwarantannie, więc do dalszych zakażeń może dochodzić. Do tego dochodzą otwierane przedszkola, żłobki, obiekty handlowe, zobaczymy więc, czy nastąpi tu jakiś wzrost zachorowań, czy nie – stwierdził na koniec R. Trelka, zastrzegając, że na odtrąbienie zwycięstwa w walce z epidemią w powiecie jest jeszcze za wcześnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE,PLCHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PL
UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE,PLCHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PL