Władze Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie po raz kolejny przeznaczyły spore pieniądze na rozwój podkarpackich uczelni wyższych. Wśród nich znalazła się m.in. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu.
Umowy na dotacje z przedstawicielami kilku podkarpackich uczelni podpisali marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Karol Ożóg. Utworzenie laboratorium zastosowań sztucznej inteligencji (AI) i robotów humanoidalnych na Politechnice Rzeszowskiej, zakup wyposażenia dla kierunków – realizacja dźwięku i światła scenicznego oraz fizjoterapia na Uniwersytecie Rzeszowskim, rozwój kształcenia ratownictwa medycznego dla PANS w Krośnie, Jarosławiu i Sanoku, a także utworzenie laboratorium wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości na kierunkach „projektowanie graficzne” i „architektura wnętrz” w PANS w Przemyślu – to wszystko będzie możliwe właśnie dzięki dotacjom...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 57% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze