Przez kilka lat przemyski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Młodzieżowym Domu Kultury. Rokrocznie jego szefem był dyrektor tej instytucji, najpierw Adam Król, potem Stanisław Karszyń. Zmiany w regulaminie funkcjonowania sztabów sprawiły, że S. Karszyń podjął decyzję o niepełnieniu roli szefa przemyskiego punktu dowodzenia akcją. A to oznacza, że orkiestra Jurka Owsiaka może 15 stycznia 2017 r. w Przemyślu nie zagrać!
Przyszłoroczny finał WOŚP będzie wyjątkowy, bo świętować będziemy ćwierćwiecze istnienia Orkiestry. WOŚP podczas 25. finału będzie zbierała pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Na stronie internetowej Fundacji Jerzego Owsiaka pojawiła się niedawno informacja, że można już rejestrować sztaby w poszczególnych miastach. Zmieniły się jednak zasady ich prowadzenia[paywall]. W słowie skierowanym do chętnych wolontariuszy, chcących stworzyć sztab, członkowie fundacji napisali m.in.: „(...) Jako sztab musicie posiadać swoją siedzibę. To w niej będą odbywały się spotkania z wolontariuszami, liczenie pieniędzy po finale itp. Zgodnie z tym musi być to miejsce ogólnodostępne. Jeśli jako organizacja nie posiadacie takiego miejsca, zgłoście się do ośrodka kultury, urzędu gminy, urzędu miasta, komendy hufca, szkoły czy ośrodka sportu. Pamiętajcie, że na wniosku musi znaleźć się pieczęć oraz imię, nazwisko i telefon do osoby reprezentującej daną organizację, w której mieścić się będzie sztab. Nie powinien to być szef sztabu (...)”.
– Mam zgodę prezydenta miasta na identyczne działania. Chętnie udostępnimy pomieszczenia, pomożemy w pracy, ale musi znaleźć się grupa osób, która stworzy sztab. Z niej powinien wyłonić się także szef, który weźmie na siebie wszystkie formalności i odpowiedzialność przede wszystkim za liczenie pieniędzy. Być może znajdą się w Przemyślu organizacje chętne do utworzenia nawet więcej niż jednego sztabu, jak ma to miejsce choćby w Rzeszowie. Zapraszamy! – zaapelował S. Karszyń.
Termin rejestracji sztabów mija 21 listopada 2016 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chcieliście pisu to macie - niedługo nic nie będzie, tylko modlitwy od rana do wieczora.
szkoda mi Ciebie człowieku...prostactwo od Ciebie bije z daleka modlitwe zostaw w spokoju bo moze daj Boże przyjdzie taki czas,ze bedziesz się modlił i mądrze wypowiadał!!!
Ty się o mnie siostro nie martw. Zajrzyj do słownika co oznacza słowo "prostactwo".Pomnij też, że nie każdego interesują zabawy w okultyzmy itp."...Modlitwa jest czynnością kultową, charakterystyczną dla wielu religii, polegającą na wezwaniu do bóstwa. Wywodzi się z praktyk magicznych i początkowo miała formę zaklęcia..." - wiki.Dziękuję, postoję.
ani złotówki nie dam tej czarnej mafii. Jurek, raaatuuujj Przemyśl.
i bardzo dobrze. Właściwa decyzja. Powinna być już dawno. Owsiak nie rozlicza się rzetelnie, przegrał proces. Dlczego służby mundurowe i instytucje państwowe mają finansować prywatną firmę Owsiaka? Poczytajcie sobie http://www.kontrowersje.net/owsiak_przegra_proces_karny_i_przegrywa_cywilny_niestety_wszystko_po_11_stycznia_2015_r
Tak, tak PISoBOLSZEWIA strasznie nie lubi konkurencji.
>Dlczego służby mundurowe i instytucje państwowe mają finansować prywatną firmę Owsiaka?<Chociażby dlatego, że ta firma już niejedno życie uratowała tam gdzie państwo nie potrafiło.
w naszym mieście rządzą i chcą się przypodobać pomazańce jarka małego jak tvpis tak i Przemysl odcinaja sie od WOS
zamiast wylewać swoje żale w necie, zakasujcie rękawy, załóżcie sztab, działajcie. Czytajcie ze zrozumieniem. Nikt nie zabronił. Szukają chętnych! Jak zwykle w przemyślu tylko narzekanie.
a dlaczego państwo z moich podatków finansuje kosciół???????????????????????????????????????
Bez łachy, zawsze można przelew zrobić na konto WOŚP. XXI wiek mamy.
nie chcesz? nie dawaj, proste.nie zgadzasz się z Owsiakiem ? zadeklaruj że w razie zagrożenia życia, choroby, nie będzie można korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Dawać na tace i do kościoła tam was wyleczą.
JAROSŁAW.....JAROSŁAW TY POLSKE POBŁOGOSŁAW.......buhha parodia niedługo pozostanie tylko praca i Kościółek ...będziem sie bawić i kwestować na ich tzw. MIESIĘCZNICACH a ojciec macierewicz zostanie BISKUPEM sorry taka jest moja opinia
Młodzieży droga,działajcie!!przeciwnikom zycze aby nie musieli korzystac ze sprzetu zakupionego przez WOSP,nikt nikogo nie zmusza aby doadać od siebie cos do puszki
Jak sie nie szanuje ludzi ..ktorzy to robili do tej pory z wielkim zaangazowaniem...poswiecali prawie cale swoje zycie...i dzialali sporo lat...to tak to jest..moglbym o tym napisac poemat..ale naprawde nie chce.jest osoba w naszym miescie ktora tym zyla...brala pozyczki przed finalem..organizowala gadzety na licytacje..byla lacznikiem miedzy jurkiem a PRzemyslem...niestety jak sie nie szanuje ludzi...to tak to jest..
Wszyscy o tym wiemy.w tamtym roku juz nie bylo sceny tylko bzdury w galerri sanowej.a final po odejsciu dyr.Krola zrobiony przy wielkiej pomocy pewnej osoby dzialajacej od lat.ktis powiedzial ze nie ma ludzi niezastapionych...niestety sa niezastapieni..poszanowanie..dla innych wdziecznosc.I zwykle slowo dziekuje..czy to tak wiele7
ani złotówki dla tego pana w czerwonych portkach na jego woodstoki ,
Brawo , Pani Karszyń za odwagę cywilną , o którą nie jest łatwo w tym kraju .
SŁUSZNA decyzja!!!Już dawno z Owsiakiem należało skończyć. http://www.fronda.pl/a/upadek-mitu-jerzego-owsiaka,46069.html
a i jeszcze dodam w ubiegłym roku wiele miast wycofało się z tej błazenady. Odważna i słuszna decyzja!
Jeśli komuś się nie podoba że wosp nie będzie w Przemyślu to proszę działać. A wy zamiast wspomóc to pierdzicie w fotelu i narzekacie, że nic się nie dzieje. Do cholery ludzie otworzcie oczy!!!narzekać każdy potrafi a zapier***ac społecznie nie ma komu??? Jest tyle społeczników, stowarzyszeń, do dzialania w wolontariacie,gdyby ktoś nie wiedział co to jest - pracowanie za darmo. A owsiakowej balangi nie powinien opłacać urząd za pieniądze podatnikow, ani żadna miejska instytucja. Dobrze się stało!
Dzialalo sie do tej pory przez wiele lat..ale jak ktos tego nie dixrnua to coz..brac pozyczki zalatwiac..i nikt tego nie doceni..ile mozna..zabiegac o wszystko..od geby sovie odejmoeac..ile mozna to troche za duzo dla vzlowieka E skromnymi poborami..coz..jedbak sa ludzie niezastapieni..i teraz to widac
Dlaczego Owsiak jednego dnia zbiera więcej niż kosciol przez caly rok czyzby Bóg był po jego stronie?
Brawo , nareszcie .
Chcieliście pisu to macie - niedługo nic nie będzie, tylko modlitwy od rana do wieczora.
szkoda mi Ciebie człowieku...prostactwo od Ciebie bije z daleka modlitwe zostaw w spokoju bo moze daj Boże przyjdzie taki czas,ze bedziesz się modlił i mądrze wypowiadał!!!