Reklama

W Przemyślu finału WOŚP nie będzie?!

Przez kilka lat przemyski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Młodzieżowym Domu Kultury. Rokrocznie jego szefem był dyrektor tej instytucji, najpierw Adam Król, potem Stanisław Karszyń. Zmiany w regulaminie funkcjonowania sztabów sprawiły, że S. Karszyń podjął decyzję o niepełnieniu roli szefa przemyskiego punktu dowodzenia akcją. A to oznacza, że orkiestra Jurka Owsiaka może 15 stycznia 2017 r. w Przemyślu nie zagrać!

Przyszłoroczny finał WOŚP będzie wyjątkowy, bo świętować będziemy ćwierćwiecze istnienia Orkiestry. WOŚP podczas 25. finału będzie zbierała pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Na stronie internetowej Fundacji Jerzego Owsiaka pojawiła się niedawno informacja, że można już rejestrować sztaby w poszczególnych miastach. Zmieniły się jednak zasady ich prowadzenia[paywall]. W słowie skierowanym do chętnych wolontariuszy, chcących stworzyć sztab, członkowie fundacji napisali m.in.: „(...) Jako sztab musicie posiadać swoją siedzibę. To w niej będą odbywały się spotkania z wolontariuszami, liczenie pieniędzy po finale itp. Zgodnie z tym musi być to miejsce ogólnodostępne. Jeśli jako organizacja nie posiadacie takiego miejsca, zgłoście się do ośrodka kultury, urzędu gminy, urzędu miasta, komendy hufca, szkoły czy ośrodka sportu. Pamiętajcie, że na wniosku musi znaleźć się pieczęć oraz imię, nazwisko i telefon do osoby reprezentującej daną organizację, w której mieścić się będzie sztab. Nie powinien to być szef sztabu (...)”.

– Mam zgodę prezydenta miasta na identyczne działania. Chętnie udostępnimy pomieszczenia, pomożemy w pracy, ale musi znaleźć się grupa osób, która stworzy sztab. Z niej powinien wyłonić się także szef, który weźmie na siebie wszystkie formalności i odpowiedzialność przede wszystkim za liczenie pieniędzy. Być może znajdą się w Przemyślu organizacje chętne do utworzenia nawet więcej niż jednego sztabu, jak ma to miejsce choćby w Rzeszowie. Zapraszamy! – zaapelował S. Karszyń.

Reklama

Termin rejestracji sztabów mija 21 listopada 2016 r.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2016-11-02 19:18:58

    Brawo , nareszcie . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2016-11-02 19:39:33

    Chcieliście pisu to macie - niedługo nic nie będzie, tylko modlitwy od rana do wieczora.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wierząca - niezalogowany 2016-11-02 19:51:53

    szkoda mi Ciebie człowieku...prostactwo od Ciebie bije z daleka modlitwe zostaw w spokoju bo moze  daj Boże przyjdzie taki czas,ze bedziesz się modlił i mądrze wypowiadał!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama