Od maja br. najemcy lokali mieszkalnych w Przemyślu zapłacą więcej za metr kwadratowy. Niewiele, bo o 33 grosze więcej, ale jednak.
Ostatnia podwyżka czynszu w lokalach komunalnych miała miejsce w maju 2020 r. To wówczas z kwoty 2,84 zł za metr kwadratowy cena wzrosła do kwoty 3,27 zł, czyli o 43 grosze. Po trzech latach kwota ta wzrośnie do 3,60 zł za metr kwadratowy.
Dla przykładu: wynajmujący od miasta 50-metrowe mieszkanie do końca kwietnia br. płaci za nie 163 zł 50 gr. Od maja br. – 180 zł. Więcej o 16 zł 50 gr. Za 100-metrowe zapłaci więcej o 33 zł[paywall].
To efekt zarządzenia prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna z 9 stycznia br. o podniesieniu o 10 procent stawki bazowej czynszu najmu lokali mieszkalnych, będących w zasobach komunalnych miasta.
Od maja br. w górę o 11 groszy pójdzie także czynsz za lokale wynajmowane w ramach tzw. najmu socjalnego. Z dotychczasowych 1 zł 6 gr wzrośnie do 1 zł 17 gr. Ostatnia podwyżka z tego tytułu miała miejsce także w maju 2020 r. Wówczas kwota za metr kwadratowy wzrosła o 14 gr.
Zasób mieszkaniowy miasta obejmuje obecnie 2 tys. 38 lokali mieszkalnych oraz 259 lokali użytkowych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to teraz do tych 3.60 dodajemy dodatek za strefę w której mieszkasz , za piętro ,dodatek za ogrzewanie centralne,dodatek za łazienkę ....to ile naprawdę wynosi stawka za 1m2 ?
No to teraz do tych 3.60 dodajemy dodatek za strefę w której mieszkasz , za piętro ,dodatek za ogrzewanie centralne,dodatek za łazienkę ....to ile naprawdę wynosi stawka za 1m2 ?