Było niemal jak na Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Pierwszy trening Piłkarskiego Przedszkola Legii Warszawa w Przemyślu rozpoczął się od hymnu stołecznego zespołu „Sen o Warszawie” Czesława Niemena. W sobotę, 4 marca br., w nadsańskim mieście rozpoczęła działalność Legia Soccer School.
– Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa w ramach Legia Soccer Schools powstały trzy lata temu. Zainteresowanie było ogromne. We wrześniu zeszłego roku, w trakcie naboru do akademii, pojawiło się prawie dwa tysiące dzieci, a mogliśmy przyjąć zaledwie 50 osób. Dzięki Legia Soccer School możemy aktywizować wszystkie dzieci, chcące trenować razem z nami. Zaczęło się od wynajmowania boisk w Warszawie, z czasem zgłaszali się do nas partnerzy z innych miast, przez co rozszerzaliśmy naszą działalność. W taki sposób dotarliśmy i do Przemyśla – powiedział Adam Orlikowski z Legia Soccer School.
Inauguracyjny trening odbył się w Sali sportowej Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu. Udział wzięło ok. 30 młodych adeptów futbolu w wieku od 3 do 7 lat. Kolejne zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (w soboty lub niedziele) w hali lub na boisku i trwać będą 60 minut. Raz w miesiącu z udziałem rodziców. Treningi prowadzić będą lokalni trenerzy, którzy przeszli szkolenia Legia Soccer School.
– Wciąż można zapisywać dzieci poprzez stronę www.legiasoccerschools.pl. Nie przewidujemy żadnej selekcji – dodał A. Orlikowski. Warto dodać, że na pierwszym spotkaniu, młodym zawodnikom i zawodniczkom towarzyszył znany stołecznym kibicom Miś Kazek – maskotka warszawskiej Legii, a całość poprowadził znakomity klubowy spiker Wojciech Hadaj.
Zdjęcia i wideo: Kamil Krukiewicz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemysl nigdy nie mial korzeni prolegijnych. Legia w Przemyslu nic nie znaczy. A ten spiker Hadaj zostal wylany m.in. za slowa niegodne komentatora. Oszolomstwo przy mikrofonie. Polonia Przemysl i Czuwaj Przemysl powinny byc polecane, a nie jakis sen o Legii.
Korzeni może nie miał, ale spora grupa osób z Przemyśla jeździ od kilku lat na Legię, dodatkowo Czuwaj ma dobre stosunki z Zagłębiem Sosnowiec, więc jest dosyć blisko do Legii
Kaska , kaska ! Bo mój Jasiu to taki Lewandowski tylko jeszcze malutki !!!
Przemysl nigdy nie mial korzeni prolegijnych. Legia w Przemyslu nic nie znaczy. A ten spiker Hadaj zostal wylany m.in. za slowa niegodne komentatora. Oszolomstwo przy mikrofonie. Polonia Przemysl i Czuwaj Przemysl powinny byc polecane, a nie jakis sen o Legii.
Korzeni może nie miał, ale spora grupa osób z Przemyśla jeździ od kilku lat na Legię, dodatkowo Czuwaj ma dobre stosunki z Zagłębiem Sosnowiec, więc jest dosyć blisko do Legii
Kaska , kaska ! Bo mój Jasiu to taki Lewandowski tylko jeszcze malutki !!!