Na etapie pozyskiwania danych teleinformatycznych jest postępowanie przygotowawcze w sprawie kierowania gróźb karalnych i znieważania przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego (PiS). Ci, którzy rzeczywiście się tego dopuścili, mogą być pewni, że zapukają do nich przedstawiciele organów ścigania.
9 czerwca br., podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński powiedział m.in.: – W ciągu kilku ostatnich dni nasiliły się ataki zarówno na mnie, jak i moich najbliższych. Straszenie, groźby, naruszanie dóbr osobistych. Nie dam się zastraszyć. Pojawił się rynsztokowy hejt. Jesteśmy osobami publicznymi i pewne rzeczy musimy wziąć na klatę[paywall]. Ale jeśli dochodzi do sytuacji, że owe wpisy mocno uderzają w godność człowieka, nawołują do mowy nienawiści, to nie pozostanie bez zdecydowanej reakcji. Chodzi o wpisy, których inicjatorami są także osoby publiczne. Nazwisk na razie nie chcemy ujawniać. Złożyliśmy w tej sprawie oficjalne zawiadomienie na policję i do prokuratury. I będziemy systematycznie zgłaszać, jeśli podobne sytuacje będą się powtarzać.
M. Kamiński złożył w tej sprawie doniesienie do przemyskiej prokuratury rejonowej, która przekazała je do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu celem przeprowadzenia przez funkcjonariuszy czynności sprawdzających. Przemyska policja nie chciała jednak podjąć się tego przedsięwzięcia. Z uwagi na stałą współpracę przemyskiej policji z samorządem i celem wyeliminowania posądzenia o stronniczość przy rozstrzygnięciu. Sprawa trafiła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, a stamtąd do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Po trzech miesiącach prowadzonego postępowania ponownie wróciła do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. – W tej sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Prokurator zlecił policji przesłuchanie wszystkich podanych świadków i uzyskanie danych teleadresowych i teleinformatycznych. To znaczy, ustalenie autorów zamieszczanych treści. Numery telefonów, numery IP komputerów, i tak dalej. Pokrzywdzeni zostali już przesłuchani. Po zdobyciu tych wszystkich danych podejmie decyzję, co dalej – poinformowała szefowa przemyskiej prokuratury rejonowej Anna Szczerba.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.racja ,trza scigac tych co rzeczywiście i realnie grożą ale pyska nie zamkniese z tym co czują a nie potrafią w sposób unikający odpowiedzialności karnej wypowiedzieć się w twojej sprawie człowieku.spiralę przeciw tobie nakreciłeś sam przy pomocy mediów i na własne postępowanie. to że teraz ludzie dostaną zarzuty i kare to póżniej będzie kara dla partii i ciebie bo oni ani ich rodziny ani ich znajomi nie zaglosują na was.To strzał w kolano,wyjdzie na to że kij ma dwa końce...trzeba to przemyśleć i przeanalizować.....zresztą ta rada miasta to poziom dawnych plantów...
Lękliwi zawsze straszyli starszym bratem.
"mowa nienawiści" a pan radny cały czas posługuje się "mową miłości"? Typowa mentalność Kalego.
Bardzo dobrze, powinno sie szanowac wszystkich! A nie w taki sposob traktowac ludzi... Panie Przewodniczacy prosze dalej pracowac dla miasta! Da Pan rade, powodzenia!
Uważam że tak się ludzi nie traktuje jak zrobiono z tym radnym, jeśli faktycznie tak było że groźby, znieważenia etc, to zgodnie z prawem i naszymi przepisami ........! Gdzie my żyjemy żeby ludzie się bali???
Komu Kaminski przeszkadza? Bo z Pisu? I co z tego ? Jest najaktywniejszy i jest blisko ludzi.I tak jak Romek i Moni uwazam,ze powinien robic swoje.Panie Macieju pozdro.
Ta śpię....dalaj dziadu je ....bany. ujjj ci w oko kammynski. Z ujem kaczorem na czele.
Jak nie ma się czym pochwalić, to stawia się w roli ofiary ...
Pogratulować dziewczyny panie przewodniczący, pulpety ugotuje, wybroni w internetach ...
Radni razem z Panem Prezydentem , ktorego jestem wyborca ,majac takiego przewodniczacego dawno juz go powinni zagospodarowac.Ten czlowiek juz dawno wykazal sie swoja aktywnoscia dla dobra miasta, jest mlody i zdolny.Odrobine dobrej woli i mniej zlosliwosci. i hejtu dobrze wszystkim zrobi.A moze by tak wspolnymi silami? A. my mieszkancy skorzystalibysmy najwiecej.Zgoda buduje a nie zgoda rujnuje.Co wy na to? A taki komentarz jak powyzej wogole nie powinien byc umieszczany bo tylko przynosi wstyd naszemu miastu.
Naucz się piać - wyjechałeś z Polski to morda w kubeł palancie !!!
Czesiu , a tobie twoja nie chce ugotowac. i chodzisz glodny?Zazdroscisz?Nikt Ci do garow nie zaglada to zachowuj sie i nie szukaj po cudzych garach.Wiec troche kultury.A ja nie zazdroszcze.Osobiscie pulpetow nie lubie.
Bądź facetem z jajami i napisz bez kropek albo nie pisz wcale bo robisz z siebie szczekającego ratlerka...
Gość z krzyżem na czole, który rozbija rodzinę i zabiera matkę niepełnoletnim dzieciom, ma czelność kogokolwiek jeszcze straszyć i pokazywać swoją gębę w mediach? Wstydu za grosz
Ojciec porządny, a syn "polytyk" zaściankowy - cóż można i tak. Na wszelki wypadek na jego miejscu zacząłbym sprawdzać od swojaków, bo a nuż widelec któryś z etatowych partyjnych trolli z ekipy Szefernakera (prawie 3-tysięczna armia w kampanii wyborczej 2015) realizuje odgórne wytyczne? Nad Sanem było takich bojców kilkunastu, którzy za 1,5 - 2 zł od postu gnoili w necie politycznych konkurentów, wypisując kompletne bzdury i kłamstwa nadawane "przekazami dnia".
Przecież to jest bardzo porządny człowiek. Jeśli ktoś straszy pokazuje się, czy narusza dobra osobiste, przykładowo porysuje samochód czy coś takiego to w rzeczywistości czuje się bezsilny i nic nie może zrobić. Jeśli ktoś naprawdę zamierza coś zrobić to raczej nie będzie nikogo zastraszaszał groził pokazywał się itp. tylko zrobi i nie ważne czy jest mały czy duży. Oczywiście grożenie, różnego rodzaju zastraszanie powinno być jak najbardziej karane. Nie można bezkarnie naruszać czyjejś prywatnej przestrzeni. Za takie coś bez dyskusji na początek wyrok w zawieszeniu zakaz zbliżania się kontaktowania itp i cześć.
A może z nim coś nie tak? Jakie groźby? Ludzie śmieją się z niego, bo co to za bojaźliwy przypadek. Prawdę mylić z hejtem!
Typowe pisowskie zachowanie. Zakrzyczeć, zastradzyć i popsikać gazem. I ta fałszywa maska obłudy.
racja ,trza scigac tych co rzeczywiście i realnie grożą ale pyska nie zamkniese z tym co czują a nie potrafią w sposób unikający odpowiedzialności karnej wypowiedzieć się w twojej sprawie człowieku.spiralę przeciw tobie nakreciłeś sam przy pomocy mediów i na własne postępowanie. to że teraz ludzie dostaną zarzuty i kare to póżniej będzie kara dla partii i ciebie bo oni ani ich rodziny ani ich znajomi nie zaglosują na was.To strzał w kolano,wyjdzie na to że kij ma dwa końce...trzeba to przemyśleć i przeanalizować.....zresztą ta rada miasta to poziom dawnych plantów...
Lękliwi zawsze straszyli starszym bratem.
"mowa nienawiści" a pan radny cały czas posługuje się "mową miłości"? Typowa mentalność Kalego.