Reklama

W Starym Dzikowie będą modernizować oczyszczalnię

Tryniecka firma Sanitex sp. z o.o. podejmie się realizacji sporej inwestycji na terenie gminy Stary Dzików. W ostatnim tygodniu marca oficjalnie podpisano przypieczętowujące ją dokumenty.

„Modernizacja ujęcia wody i oczyszczalni ścieków w Starym Dzikowie” to dla gminy priorytetowe zadanie i jednocześnie spore wyzwanie. Cała operacja kosztować będzie 3 mln 899 tys. 100 zł. Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu (3 mln 704 tys. 145 zł) gmina dołożyć będzie musiała do przedsięwzięcia jedynie niecałe 200 tys. zł. Umowę z wykonawcą wspomnianej inwestycji – przedstawicielem firmy Sanitex sp. z o.o. – parafowano w urzędzie gminy 30 marca.

Jak wyczytać można z dokumentów przetargowych, modernizacja ujęcia wody obejmuje[paywall] przebudowę istniejącej studni, wykonanie nowych ujęć wody (tzw. studnie „bis”), a także elektronizację odczytów wody, dozoru i obsługi stacji uzdatniania wody.

Ponadto: zakup sprzętu i niezbędnego wyposażenia (w tym samochodu dla obsługi SUW i samochodu dostawczego dla oczyszczalni ścieków) oraz przebudowę rurociągów na terenie stacji uzdatniania wody. Z kolei modernizacja oczyszczalni ścieków zakłada budowę wiat na osad ścieków, jak również budowę studni do wyłapywania skratek.

Reklama

Wykonawca zobowiązany został do zabezpieczenia placu budowy i utrzymania w należytym stanie i porządku  dróg wykorzystywanych w celach transportowych na potrzeby budowy oraz do uporządkowania placu budowy po zakończeniu prac, jak i rewitalizacji zniszczonych terenów zielonych.

Na sfinalizowanie robót ma 570 dni kalendarzowych, licząc od dnia podpisania umowy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości