– Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” oraz Ochotnicza Straż Pożarna ze Świebodnej stanęły na wysokości zadania i przygotowały wspaniałe spotkanie, wypełnione wieloma atrakcjami.
Po rozpoczęciu i przemówieniach, dzieci z miejscowej szkoły przedstawiły jasełka, następnie Julia Dąbrowska dała piękny koncert na skrzypcach oraz zaprezentowała się grupa taneczna – tak Piotr Dragan z Urzędu Miasta w Pruchniku opisuje święto z okazji Dnia Babci połączone ze spotkaniem opłatkowym w Świebodnej.
Uroczystość zorganizowano w niedzielę, 21 stycznia. Wzięli w niej udział mieszkańcy Świebodnej i Jodłówki oraz reprezentanci instytucji, stowarzyszeń i władz samorządowych z całej gminy. – Ważnym punktem spotkania było błogosławieństwo ks. prałata Kazimierza Wójcikowskiego oraz podzielenie się opłatkiem. Potem przy wspólnym stole śpiewano kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Henryka Barszczaka i Waldemara Wańkowicza.
Na zakończenie wystąpiła grupa kolędnicza złożona z lokalnych artystów, członków stowarzyszenia „Tradycja i Rozwój”, a finałem całego wydarzenia był pieczony dzik przygotowany przez myśliwego, a zarazem radnego Rady Miejskiej i Prezesa OSP w Świebodnej Stanisława Stanika – wspomina P. Dragan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze