Reklama

Walczą o uruchomienie połączenia kolejowego w Bieszczady

21/07/2016 12:30

Pasjonaci kolei szukają osób chętnych do wspólnego odkrzaczenia linii kolejowej na odcinku Przemyśl – Malhowice.

– Akcja ma zwrócić uwagę PKP i władz miasta na ciekawą inicjatywę, jaką na pewno byłoby w naszym regionie uruchomienie połączenia z Przemyśla w Bieszczady. Chcielibyśmy, aby ten tor znowu żył. Oprócz zgód odpowiednich instytucji, o które się staramy, potrzeba nam Waszego wsparcia. 16 września zajmiemy się usuwaniem krzaków, zarośli, traw porastających torowisko i szukamy osób, którym nasza inicjatywa przypadnie do gustu, by zadziałać wspólnie. Potrzeby są wielkie! Jeśli ktoś ma kosiarkę lub inny sprzęt do odkrzaczania, namioty, może zapewnić zaplecze sanitarne, chciałby podzielić się paliwem, artykułami spożywczymi, zapałem do pracy, zapraszamy! – zachęca współkoordynator akcji Karol Gajdzik. 

Jak teren wygląda teraz, widać na zdjęciach i nagraniu. 16 września pasjonaci kolei chcą uporządkować odcinek z Pikulic do Malhowic-Niżankowic, który ma ok. 5 km. Liczą, że akcja społeczna nabierze rozmachu.

– Chcemy wyrwać te tory z okowów przyrody. Po co? Aby jesienią 2018 roku, w rocznicę zakończenia I wojny światowej, móc pojechać pociągiem o dźwięcznej nazwie Europa express na trasie Przemyśl, Rzeszów, Chyrów, Krościenko, Ustrzyki Dolne, Zagórz, Medzilaborce, Miszkolc i z końcowej stacji, u naszych braci Węgrów, wykrzyczeć na cały świat: Peace, Love&Kolej! Nigdy więcej wojen, nigdy więcej konfliktów! – snuje plany główny koordynator kampanii Jerzy Zuba.

Kontakt z organizatorami można nawiązać poprzez stronę kochamkolej.pl lub facebooka kochamkolej.pl.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    seba - niezalogowany 2016-07-21 13:11:18

    Żeby wam się udało powodzenia :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    yenom - niezalogowany 2016-07-21 13:49:18

    Może warto ujawnić bandytów, którzy doprowadzili do upadku tej drogi komunikacyjnej? Będzie nie po przyjacielsku i bratersku?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jacek - niezalogowany 2016-07-21 14:46:05

    Jechałem kiedyś tą trasą do Uherc, przeżycie jedyne w swoim rodzaju... :))))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama