Reklama

Wampiriada zakończona sukcesem

23/12/2016 12:30

Kolejna edycja „Wampiriady” odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Pod tą zagadkową nazwą kryje się akcja honorowego krwiodawstwa, organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Akcja organizowana na przemyskiej uczelni nie odbyłaby się bez pomocy[paywall] Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Za koordynowanie „Wampiriady” na terenie placówki odpowiadał Samorząd Studencki. W akcji wzięli udział studenci, uczniowie szkół średnich, a także wszyscy chętni dawcy z terenu miasta. Ostatecznie  chęć oddania krwi wyraziło około 50 osób, dzięki którym RCKiK wzbogaciło się o blisko 14 litrów krwi. Jak twierdzą organizatorzy, najważniejsze jest to, że pojawiają się ludzie, którzy chcą pomagać.

Studenci zapowiadają, że to nie ostatnia tego typu akcja, a następną planują już na początku przyszłego roku. 

Reklama


fot.Kamil Krukiewicz
KamK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości