Kolejna edycja „Wampiriady” odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Pod tą zagadkową nazwą kryje się akcja honorowego krwiodawstwa, organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.
Akcja organizowana na przemyskiej uczelni nie odbyłaby się bez pomocy[paywall] Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Za koordynowanie „Wampiriady” na terenie placówki odpowiadał Samorząd Studencki. W akcji wzięli udział studenci, uczniowie szkół średnich, a także wszyscy chętni dawcy z terenu miasta. Ostatecznie chęć oddania krwi wyraziło około 50 osób, dzięki którym RCKiK wzbogaciło się o blisko 14 litrów krwi. Jak twierdzą organizatorzy, najważniejsze jest to, że pojawiają się ludzie, którzy chcą pomagać.
Studenci zapowiadają, że to nie ostatnia tego typu akcja, a następną planują już na początku przyszłego roku.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze