Jednym z najsłynniejszych cytatów z Zemsty Aleksandra Fredry ozdobiono skwer jego imienia w sercu Fredropola. Skwer, który powstał w miejscu zdewastowanego przystanku PKS. Codziennie przebywają tu dziesiątki osób.
Skwer znajduje się vis-a-vis Urzędu Gminy w Fredropolu. Kiedyś zaniedbany, dzisiaj lśni nowością i czystością. Wszystko dzięki podpisaniu umowy partnerskiej z miejscowością Lubisa na Słowacji (gdzie urodził się pierwszy prezydent Słowacji Michał Kovac – przyp. aut.) i wspólnemu projektowi[paywall]. – Połączyła nas przyjaźń i partnerstwo, ale także szlak wojaka Szwejka. W ramach wspólnie złożonego projektu wyremontowaliśmy ten plac. Całość inwestycji kosztowała 500 tysięcy złotych. Dostaliśmy 80 procent dofinansowania – wyjaśnił wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. – To miejsce rekreacyjne służące mieszkańcom. Miejsce spotkań i zabaw. Dzięki temu zmieniło się całe oblicze serca naszej miejscowości. Niedawno złożyliśmy drugi projekt z Lubisą. W jego ramach chcemy zaadaptować dolinę Wiaru, a konkretnie miejsce, w którym odbywa się Festiwal Smaków Wyszehradzkich. Marzymy o terenie typowo rekreacyjnym, na którym będą paleniska, grille, wiaty, zewnętrzna siłownia, boiska do siatkówki plażowej. Miejscu, w którym turyści będą mogli odpocząć w pięknych plenerach.
Na skwerze Aleksandra Fredry jest kilka ławeczek. Na jednej z nich widnieje cytat z Zemsty: „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”.
fot.Mariusz Godos
Na jednej z ławeczek widnieje cytat z Zemsty A. Fredry: „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”.

fot.Mariusz Godos
W centrum placu z naturalnych materiałów usypany został herb Fredropola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawe kiedy zadziała wola nieba i zostanie wyremontowany Dworek Fredry . Zdewastowany doszczętnie w latach 90 tych i puszczony prywaciarzowi za grosze .
To z to.tam same dobre ludzie mieszkają że takie cuda tam mają
Pięknie ;)
Ciekawe kiedy zadziała wola nieba i zostanie wyremontowany Dworek Fredry . Zdewastowany doszczętnie w latach 90 tych i puszczony prywaciarzowi za grosze .
To z to.tam same dobre ludzie mieszkają że takie cuda tam mają