Reklama

We Fredropolu „zadziałała wola nieba...”

Jednym z najsłynniejszych cytatów z Zemsty Aleksandra Fredry ozdobiono skwer jego imienia w sercu Fredropola. Skwer, który powstał w miejscu zdewastowanego przystanku PKS. Codziennie przebywają tu dziesiątki osób.

Skwer znajduje się vis-a-vis Urzędu Gminy w Fredropolu. Kiedyś zaniedbany, dzisiaj lśni nowością i czystością. Wszystko dzięki podpisaniu umowy partnerskiej z miejscowością Lubisa na Słowacji (gdzie urodził się pierwszy prezydent Słowacji Michał Kovac – przyp. aut.) i wspólnemu projektowi[paywall]. – Połączyła nas przyjaźń i partnerstwo, ale także szlak wojaka Szwejka. W ramach wspólnie złożonego projektu wyremontowaliśmy ten plac. Całość inwestycji kosztowała 500 tysięcy złotych. Dostaliśmy 80 procent dofinansowania – wyjaśnił wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. – To miejsce rekreacyjne służące mieszkańcom. Miejsce spotkań i zabaw. Dzięki temu zmieniło się całe oblicze serca naszej miejscowości. Niedawno złożyliśmy drugi projekt z Lubisą. W jego ramach chcemy zaadaptować dolinę Wiaru, a konkretnie miejsce, w którym odbywa się Festiwal Smaków Wyszehradzkich. Marzymy o terenie typowo rekreacyjnym, na którym będą paleniska, grille, wiaty, zewnętrzna siłownia, boiska do siatkówki plażowej. Miejscu, w którym turyści będą mogli odpocząć w pięknych plenerach.

Na skwerze Aleksandra Fredry jest kilka ławeczek. Na jednej z nich widnieje cytat z Zemsty: „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”.


fot.Mariusz Godos
Na jednej z ławeczek widnieje cytat z Zemsty A. Fredry: „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”.

Reklama


fot.Mariusz Godos
W centrum placu z naturalnych materiałów usypany został herb Fredropola.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Robert Porożny - niezalogowany 2019-09-21 16:20:19

    Pięknie ;) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ytrew - niezalogowany 2019-09-22 09:53:43

    Ciekawe kiedy zadziała wola nieba i zostanie wyremontowany Dworek Fredry . Zdewastowany doszczętnie w latach 90 tych i puszczony prywaciarzowi za grosze .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Krajan - niezalogowany 2019-09-22 18:55:38

    To z to.tam same dobre ludzie mieszkają że takie cuda tam mają 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama