Reklama

Weź udział w ankiecie, oceń Przemyśl

02/06/2020 12:18

Prezydent Przemyśla zaprasza mieszkańców do udziału w badaniu ankietowym, które związane jest z przystąpieniem miasta do projektu „Rozwój Lokalny”.

Jego głównym celem jest „wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości środowiska naturalnego, dostępności i standardu życia mieszkańców”.

– Informacje uzyskane z badania pozwolą poznać Państwa plany rozwojowe oraz ocenę czynników warunkujących prowadzenie działalności gospodarczej w naszym mieście, co pozwoli zidentyfikować obszary wymagające współdziałania z samorządem. Wnioski z badania będą pomocne przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości naszego miasta oraz pozwolą lepiej dostosować politykę miejską do potrzeb przedsiębiorców, mieszkańców i turystów – zachęca Wojciech Bakun. Ankieta dostępna jest na stronie przemysl.pl.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Znalezione w sieci - niezalogowany 2020-06-02 16:23:01

    Jak uzdrowić Przemyśl   Będąc młodą lekarką, tuż przy granicy Unii europejskiej przyszedł raz do mnie pacjent i ledwo przekroczywszy próg gabinetu zadał mi zagadkowe pytanie „Pani doktór co zrobić, by uzdrowić Przemyśl?” Zaintrygowana jego pewnością wypowiedzi i gładkością słowa zapytałam „Czemu pacjent chce uzdrowić to miasto, wszak to nie ciało ludzkie, żebym musiała główkować medycznie i szukać jakiegoś panaceum, gdy jest w chorobie”. Wtedy pacjent wyjął jakiś dokument i zawinął mi przed oczami mówiąc, że go ktoś wybrał i że mu dał kompetencje. Nie bacząc na ten kawałek papieru, bo jak trzeba to trzeba, zważywszy na kompetencje, którymi tak wymachiwał i oralnie przedstawiał, od razu wzięłam się do pracy umysłowej. Sięgnęłam do półki z książkami i wyjęłam podręcznik psychiatrii. Kierując się swoją intuicją medyczną i doświadczeniem nabytym w Przemyślu, poszukawszy odpowiedni rozdział i przeczytawszy fragment od razu znalazłam chorobę, na którą cierpi miasto. To urojenie wielkościowe. Żeby nie zniechęcić pacjenta zadałam mu proste pytanie „A jakimż to zdrowiem ma się cieszyć Przemyśl?” Mężczyzna zamyślił się, i po chwili gdy mu procesy myślowe znowu zadziałały, rzekł „Pani doktór, to miasto chce być metropolią, a nie widzi pani, że stacza się do roli miasteczka?” No tak, pomyślałam, moja intuicja medyczna mnie nie zawiodła, to urojenie.  Wziąwszy pacjenta na bok, podałam mu narkozę a następnie przy pomocy skalpela wycięłam mu z płata mózgowego przerost ambicji. Pacjent obudziwszy się, poprawił obcisłą marynarkę, włożył adidasy i powiedział „Pani doktór, czy wie pani gdzie w Przemyślu urzęduje Burmistrz?”. Ta wypowiedź dała mi wielkiego kopa, bo w końcu nic tak nie cieszy lekarza, gdy potrafi uzdrowić pacjenta. Na koniec, zanim zamknął drzwi gabinetu przyznał, że te papiery miał z poprzedniej kadencji, ale to nieważne, my lekarze znamy takie przypadki. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pesymistyczny przemyski obserw - niezalogowany 2020-06-02 16:32:52

    To kolejna zmyłka i kolejny pic. Ile tych ankiet, planów rozwoju Przemyśla, antylop biznesu, planów i zamierzeń było za panowania Wielkiego Chomy, sam coś tam wypełniałem, a co pozostawił, ponad 150 milionowy dług, dziesiątki  obdartych z tynków domów i kamienic,  setki pustych mieszkań i dawnych lokali handlowo-usługowych,  od poczatku deficytowy zjazd niby narciarski i ten bunkier na zjeździe który kosztował podatników podobno ponad 2,5 mln, niszowy, zniszczony sport na poziomie 5 ligi i dziecięco - młodzieżowym i obietnice, jakieś  fantazyjne bajeczki o zespołach basenów czy porządnym krytym lodowisku o prawdziwej hali sportowej nie wspomnę.  No cóż można i tak picować nadal nabierać  pozostałego jeszcze emeryckiego suweren na kolejne ankiety czy obietnice szczególnie w dobie koronowirusa. Przecież Bakun nie ma pieniędzy oszczędza nawet na koszeniu trawy i pokrzyw w centrum mieściny które w niektórych miejscach sięgają niemal do pasa, co mogę udowodnić, drugi rok nie sadzą nawet bratków na skrzyżowaniach ulic, podobno nie ma na nic i to dosłownie mamony a tu kolejny pic, nowy bajer na wzór Chomy, kolejne ankiety, Przemyśl się rozwija, będzie wielki, wielko jak kto?. Nic nie będzie , XXI wiek a jest gorzej niż 60 lat  temu. Było biedniej ale wszystko się rozwijało, była nawet pomimo tej ponoć strasznej komuny nadzieja, a obecnie pustki na ulicach, placach, mostach, nawet w kościołach i beznadzieja i nie chodzi  jedynie o tego wirusa. No cóż można i tak, kolejne ankiety, papier i komputer wszystko przyjmie, jakiś urzędnik będzie miał fajne, dosyć proste zajęcia, a efekt, jak od  lat czyli O, a dlaczego, bo niema na nic pieniędzy, pani skarbnik dokładnie to wyliczy. A jeśli nawet zabawiając się,  zakładając hipotetycznie że dostaną od  pisu kasę, że JARUŚ zezwoli na amnestię dla Przemyśla za zdradę w wyborach, to z kim będzie prezydent robić te reformy, samych kukizowców coraz mniej,  a zgodnie z danymi statystycznymi  Przemyśl obecnie liczy niewiele ponad 60 tys mieszkańców, czyli co w roku 1939, zaś w2030 roku prognozuje się zmniejszenie populacji do ok, 54 tys. A więc z czym do ludzi, po co te ankiety, dla nas emerytów i rencistów, dla dzieci i szkolnej młodzieży która jeszcze ze względu na naukę się ostała. Ale na koniec stała mantra, jacy  wyborcy, taja"wadza", jaki pan taki kram. Oby moje subiektywne krakanie się nie spełniło, ale chodząc codziennie pomimo epidemii po Przemyślu jestem pesymistą, niepoprawnym pesymistą. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2020-06-02 17:59:09

    Ale Pana poniosło. Przemyśl liczy ponad 60 tys. mieszkańców?  Przecież to miasto obumiera w sposób naturalny. Może 3% osób wraca do Przemyśla (po co?) po zakończeniu studiów z innych miast. I ten wszechogarniający brud. Biura podróży powinny zwozić turystów, pokazując im jako ciekawostkę, jak w rzeczywistości wygląda na peryferiach UE handel na świeżym powietrzu (bazary).

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości