Abp Adam Szal swoją decyzję motywuje pragnieniem umożliwienia jak największej liczbie wiernych uczestnictwa w świątecznych uroczystościach – przy zachowaniu panujących w kraju obostrzeń.
Metropolita przemyski nawiązuje do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 16 grudnia 2020 r., który pozwala (na mocy uprawnień udzielonych jej przez papieża Franciszka) na celebrowanie 4 mszy św. w dniu Narodzenia Pańskiego, w dniu Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz w dniu Objawienia Pańskiego.
Arcybiskup zachęca prezbiterów przebywających na terenie archidiecezji przemyskiej, aby tam, gdzie jest to możliwe, zwiększyli liczbę mszy w wymienione dni – jeśli okaże się to potrzebne dla dobra wiernych i zawsze z zachowaniem przepisów prawa i liturgicznych, zwłaszcza dotyczących mszy koncelebrowanej.
Przywilej obowiązuje wyłącznie w tym roku w okresie Narodzenia Pańskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co się nie robi dla kasy.Dla niej podporządkuje się wszystko nawet dogmaty.Na kolędzie też można zarobić.Zamiast ksiądz do domu to okreslonego dnia mieszkańcy określonych ulic spotykają się z księdzem w kościele.Każdego dnia po trzy cztery ulice i kolęnda zaliczona.Oczywiście przy wejściu coś w rodzaju urny na koperty z zawartością oraz danymi dawcy koperty.
PAZERNOŚĆ, PYCHA I OBŁUDA KROCZĄ PRZED UPADKIEM.
Tadziu zakładaj związek wyznaniowy bo Ty taki obeznany jesteś w każdej dziedzinie życia i ta kasa będzie Twoja już jednego towarzyszą misia masz, tylko nie lataj potem do kościoła jak będziesz miał jakieś sprawy do załatwienia ale przecież nikt Cię nie wygoni .
Do kościoła latać może partyjny marszałek lub towarzysze egzekutywy partyjnej "dojnej zmiany". "owieczki" raczej chodzą. A od misia to się odp.....l.
Lata się czy kroczy to bez znaczenia.Wsród młodziezy dzisiaj chodzenie do kościoła tototalny obciach.Nawet jak sie lata czy też kroczy zwyczajnie nikomu się nie mówi.
Kasiora, kasiora i jeszcze raz kasiora.
A co żal ci trzeba było iść na księdza się wyuczyć to może byś miał dużo kasy jak twierdzisz
wszystko jedno bagno każdy ciągnie kasę gdzie tylko może wszystkie partie od lewa do prawa nagonki na kościół wszechobecne ale też jest on sam sobie winien bo dużo ma za uszami pycha pieniądz i żądza władza kroczy przed zupełnym jego upadkiem protestujące kobiety podsycane przez ruch lgtb zgniła unia której hipokryzja nie zna granic wszędzie syf i pogorzelisko a do tego covid hm apokalipsa już się chyba zaczęła...
Chodźcie tłumnie żeby poprawić statystyki
Rozumiem ze na tych mszach będzie liczenie "baranów" ups wiernych, zeby pokazać statystycznie ze "popularność" kościoła wzrosła
Co się nie robi dla kasy.Dla niej podporządkuje się wszystko nawet dogmaty.Na kolędzie też można zarobić.Zamiast ksiądz do domu to okreslonego dnia mieszkańcy określonych ulic spotykają się z księdzem w kościele.Każdego dnia po trzy cztery ulice i kolęnda zaliczona.Oczywiście przy wejściu coś w rodzaju urny na koperty z zawartością oraz danymi dawcy koperty.
PAZERNOŚĆ, PYCHA I OBŁUDA KROCZĄ PRZED UPADKIEM.
Tadziu zakładaj związek wyznaniowy bo Ty taki obeznany jesteś w każdej dziedzinie życia i ta kasa będzie Twoja już jednego towarzyszą misia masz, tylko nie lataj potem do kościoła jak będziesz miał jakieś sprawy do załatwienia ale przecież nikt Cię nie wygoni .