Reklama

Więcej mszy świętych w Boże Narodzenie – zachęca metropolita przemyski

Abp Adam Szal swoją decyzję motywuje pragnieniem umożliwienia jak największej liczbie wiernych uczestnictwa w świątecznych uroczystościach – przy zachowaniu panujących w kraju obostrzeń.

Metropolita przemyski nawiązuje do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 16 grudnia 2020 r., który pozwala (na mocy uprawnień udzielonych jej przez papieża Franciszka) na celebrowanie 4 mszy św. w dniu Narodzenia Pańskiego, w dniu Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz w dniu Objawienia Pańskiego.

Arcybiskup zachęca prezbiterów przebywających na terenie archidiecezji przemyskiej, aby tam, gdzie jest to możliwe, zwiększyli liczbę mszy w wymienione dni –  jeśli okaże się to potrzebne dla dobra wiernych i zawsze z zachowaniem przepisów prawa i liturgicznych, zwłaszcza dotyczących mszy koncelebrowanej.

Reklama

Przywilej obowiązuje wyłącznie w tym roku w okresie Narodzenia Pańskiego.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-12-20 15:49:20

    Co się nie robi dla kasy.Dla niej podporządkuje się wszystko nawet dogmaty.Na kolędzie też można zarobić.Zamiast ksiądz do domu to okreslonego dnia mieszkańcy określonych ulic spotykają się z księdzem w kościele.Każdego dnia po trzy cztery ulice i  kolęnda zaliczona.Oczywiście przy wejściu coś w rodzaju urny na koperty z zawartością oraz danymi dawcy koperty.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-12-20 17:34:15

    PAZERNOŚĆ, PYCHA I OBŁUDA KROCZĄ PRZED UPADKIEM.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adam - niezalogowany 2020-12-20 18:14:30

    Tadziu zakładaj związek wyznaniowy bo Ty taki obeznany jesteś w każdej dziedzinie życia i ta kasa będzie Twoja już jednego towarzyszą misia masz, tylko nie lataj potem do kościoła jak będziesz miał jakieś sprawy do załatwienia ale przecież nikt Cię nie wygoni .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama