O prawie 9,5 mln zł zwiększone zostały środki na inwestycje w powiecie jarosławskim. Pieniądze te zasilą dwie „flagowe” przedsięwzięcia bieżącej kadencji samorządowej ziemi jarosławskiej: remont budynku przy Tarnowskiego 1 oraz rewitalizację w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
Wprawdzie oba zadania anonsowane były wcześniej, a niektóre etapy robót budowlanych zostały już nawet wykonane, kwota 9 mln 431 tys. zł, którą zostały zasilone remont przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego i przebudowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym robi wrażenie.
6 milionów złotych na wspomniane inwestycje, będzie pochodzić z[paywall] Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i zasilą one w pierwszej kolejności remont SOSW.
Nieco bardziej problematyczna kwestia, to remont budynku „Jad Charuzim” przy Tarnowskiego 1. Zasilenie tej inwestycji kwotą około 3,5 mln zł, to w istocie przełożenie środków pozostałych z ubiegłego roku.
Wówczas to zwycięzca przetargu na wykonanie robót remontowych odstąpił od podpisania umowy, wiec zaplanowany na 2021 zakres prac nie w pełni został zrealizowany. Jeżeli będzie ogłoszony przetarg i będzie wartość przekraczała te środki to jakie będzie źródło finansowania, żeby dokończyć tę inwestycję – dopytywał na ostatniej sesji rady powiatu Andrzej Wysocki.
Jak zapewniła starosta jarosławski Stanisław Kłopot, jeśli zajdzie taka potrzeba a rynek zobliguje powiat do wyłożenia większych sum na remont budynku, starostwo postara się o dofinasowanie przedsięwzięcia z funduszy wojewódzkiego konserwatora zabytków a jeśli tego będzie mało poszuka wolnych środków we własnym budżecie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze