To już pewne: już od sierpnia więcej zapłacimy za gaz. Wiele wskazuje na to, że podrożeje także prąd, ale dopiero w 2019 r.
– Rachunki „kuchenkowiczów” (grupa W-1) wzrosną miesięcznie średnio o 57 groszy. Odbiorcy gazu zużywający go także na potrzeby podgrzewania wody (grupy W-2) zapłacą o[paywall] 3,30 zł więcej miesięcznie, zaś odbiorcy ogrzewający mieszkania (grupy W-3) – o ok. 11 zł – poinformował Urząd Regulacji Energetyki.
To właśnie URE wydaje zgodę na ewentualne podwyżki cen gazu. Z taką prośbą zwróciło się PGNiG, tłumacząc ją obserwowanym od maja br. wzrostem kosztów zakupu gazu ziemnego wysokometanowego, nabywanego przez przedsiębiorstwo na Towarowej Giełdzie Energii.
Dotychczasowa taryfa obowiązywała od 1 kwietnia br. Nowa wejdzie w życie w sierpniu i będzie obowiązywać do końca roku. Rachunki wzrosną średnio o 3,6 proc.
Rosnąć ma także opłata za prąd. Wszystko przez rosnące ceny na rynku hurtowym. W przyszłym roku mogą one pójść w górę o ok. 10 – 15 proc. Wszystko przez suszę, podwyżki cen węgla i... gazu.
Najgorzej ma być jednak od 2020 r. Jak podała Rzeczpospolita, powołując się na szacunki Instytutu Energetyki Odnawialnej, ceny prądu w Polsce będą najwyższe w całej Unii Europejskiej. Ta sytuacja ma trwać aż do 2030 r. Głównym powodem są drożejące uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, a polska gospodarka jest oparta właśnie na węglu, którego wydobycie chce ograniczać Unia Europejska. Za te regulacje zapłacimy wszyscy. Kto zapłaci najwięcej? Według wyliczeń dziennika, mali i średni przedsiębiorcy o 19,2 proc. więcej niż w 2015 r., gospodarstwa domowe o 22,3 proc., a duży przemysł o 8,9 proc.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Poczuj smak energii, zeżryj rachunek za prąd !!!
Brawo wyborcy PiS,macie wasze 500 plus,teraz wam zabiorą,w przyszłym roku wyborczym niby coś dodadzą i tak się kreci,żal
Gaz i prąd to rząd,prospołeczny,walczący że smogiem????,dbający o najuboższych,itd.Ale woda i ścieki o 10 procent to zasługa radnych z PiSu i Regii
Wolny obywatel na was leje PISoBOLSZEWICKIE sługusy,oszuści i złodzieje.Koryto trzeba napełniać :
Najlepiej podwyżki i przy świeczkach siedzieć kasy im mało dlatego wydzierają od ludzi żeby mieli na wycieczki
Dobra zmiana......szlag by ich trafil....jeszcze ten mały karakan z żoliborza wykrzykuje ze nie trzeba byc kierowca aby wiedziec ze paliwo jest za drogie....a tymczasem leci w gore jak złe...Rydzyk ma nowa inwestycje....wiec jemu trzeba dac....tfu tfu....jeb...ny PIS-UAR
Poczuj smak energii, zeżryj rachunek za prąd !!!
Brawo wyborcy PiS,macie wasze 500 plus,teraz wam zabiorą,w przyszłym roku wyborczym niby coś dodadzą i tak się kreci,żal
Gaz i prąd to rząd,prospołeczny,walczący że smogiem????,dbający o najuboższych,itd.Ale woda i ścieki o 10 procent to zasługa radnych z PiSu i Regii