Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy niebawem stanie się jednym wielkim placem budowy. Dzisiaj, 1 kwietnia br., podczas konferencji prasowej dyrekcja placówki przedstawiła plan inwestycji, na którą szpital otrzymał potężne dofinansowanie z z Funduszu Medycznego i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
Dokładnie 49 mln 500 tys. zł. Prace rozłożone zostały na trzy lata, od 2026 r. do 2029 r. Obejmują m.in. przebudowę oddziału leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych, powstanie oddziału psychiatrii sądowej, pierwszego na Podkarpaciu – oddziału rehabilitacji uzależnień od substancji psychoatywnych. A także modernizację ciągów komunikacyjnych, parkingów czy poprawę efektywności energetycznej. Zmodernizowane zostanie także Centrum Zdrowia Psychicznego, mieszczące się przy ul. Focha w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze