Reklama

Wielka Parada Mikołajowa w Przemyślu [ZDJĘCIA]

05/12/2016 14:12

W niedzielne popołudnie 4 grudnia 2016 r. na zaproszenia Prezydenta Przemyśla oraz służb mundurowych, na Rynek Starego Miasta przybył najbardziej znany i kochany przez wszystkie dzieci święty – Święty Mikołaj.

Na to spotkanie, które zawsze wywołuje wiele uśmiechów i radości przybyła ogromna liczba milusińskich, tych całkiem małych i tych troszkę większych.

Z powodu bardzo małej ilości śniegu, Mikołaj – w asyście bajkowych postaci -  przybył na przemyską Starówkę samochodem Straży Pożarnej. Święty tradycyjnie miał ze sobą słodkie prezenty, które poprzez swoich pomocników rozdawał wszystkim grzecznym dzieciom i dorosłym.

Na scenie, która usytuowana była tuż obok magistratu, dostojnego darczyńcę przywitał m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej w Przemyślu Tomasz Kuźmiek oraz Radna Rady Miejskiej w Przemyślu Małgorzata Gazdowicz. Dla wszystkich przybyłych wystąpili młodzi artyści ze  Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu, Świetlicy Wzrastanie w Radymnie oraz soliści z zespołu działającego przy 5 batalionie strzelców podhalańskich  w Przemyślu. W podzięce za wspaniałe przyjęcie Mikołaj w magiczny sposób dokonał rozświetlenia przemyskiej Starówki.

Wielką Paradę Mikołajową zakończył pokaz ogni sztucznych.

Organizatorzy: Prezydent Miasta Przemyśla, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Służby Mundurowe w tym: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, Straż Ochrony Kolei, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 5 batalion strzelców podhalańskich, Izba Celna, Straż Miejska, Służba Więzienna.



Tomasz Beliński
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama