28 lipca br., po 10 dniach jazdy Kamil Jaroszewski, przybył na przemyski Rynek, gdzie była meta jego kolejnej rowerowej akcji charytatywnej, tym razem na leczenie 11-letniego Pawła.
Pan Kamil pochodzi z Babiaka, niewielkiej, liczącej ok. 2 tys. mieszkańców miejscowości w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim, na Pojezierzu Kujawskim. Jego pasją jest jazda na rowerze. Pokonał tysiące kilometrów na dwóch kółkach po Polsce, tak w podczas indywidualnych wypadów, jak i z koleżankami i kolegami z grupy MTB Koło Team. Uwielbia pomagać.
W 2020 r. objechał Polskę wokół w ramach akcji „Z pasją po zdrowie Sebastiana”, chłopca chorującego na nowotwór wątroby. Dodatkowo pokonał dla Sebastiana w jeden dzień ok. 400-kilometrową trasę Koło – Hel. W maju 2021 r. – także w 24 godziny – przejechał ok. 370-kilometrową trasę Koło – Szczecin, aby wspomóc w walce ze stwardnieniem rozsianym Sandrę. Akcję pod hasłem „Z pasją po zdrowie Sandry” kontynuował w czerwcu ub.r., jadąc setki kilometrów wzdłuż Wisły.
W tym samym roku rozpoczął kolejną akcję charytatywną pod hasłem „Z pasją po zdrowie Pawełka”. Na początek przejechał na dwóch kółkach w jeden dzień[paywall] ok. 350-kilometrową trasę Koło – Lublin. Udało się mu wówczas zebrać na potrzeby 11-latka ponad 10 tys. zł. 18 lipca br. wyruszył w najdłuższą do tej pory swoją podróż – dokładnie 1578 km ze Świnoujścia do Przemyśla.
– Jedenastoletni Paweł ma jedną nogę krótszą o około 10 centymetrów. Przeszedł już jedenaście operacji. Opiekuje się nim mama Dorota, tata Pawła zmarł wcześniej. Chłopiec jest uczniem Szkoły Podstawowej w Brdowie, w gminie Babiak. Ponieważ Paweł wymaga stałej opieki, jego mama nie jest w stanie podjąć pracy zarobkowej. Rozpoczęła już remont domu, by stworzyć chłopcu godne warunki bytowe. Większość domowego budżetu przeznaczana jest na rehabilitację Pawła i wizyty u lekarza w Poznaniu. Musimy im wspólnie pomóc – powiedział pan Kamil po przyjeździe do nadsańskiego grodu. Dzięki współpracy ze sponsorami, przejechana przez pana Kamila trasa pomoże w zebraniu kolejnych ponad 10 tys. zł na leczenie Pawła.
Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do zbiórki, podajemy indywidualny numer konta zrzutki: 18 1750 1312 6888 5732 3877 9510. Zapraszamy do pomocy, bo dobro powraca w dwójnasób.

fot.ze zbiorów własnych
Pan Kamil z 11-letnim Pawłem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze