Reklama

Wielki człowiek z wielką pasją. Przejechał rowerem 1578 km

28 lipca br., po 10 dniach jazdy Kamil Jaroszewski, przybył na przemyski Rynek, gdzie była meta jego kolejnej rowerowej akcji charytatywnej, tym razem na leczenie 11-letniego Pawła.

Pan Kamil pochodzi z Babiaka, niewielkiej, liczącej ok. 2 tys. mieszkańców miejscowości w województwie wielkopolskim, w powiecie kolskim, na Pojezierzu Kujawskim. Jego pasją jest jazda na rowerze. Pokonał tysiące kilometrów na dwóch kółkach po Polsce, tak w podczas indywidualnych wypadów, jak i z koleżankami i kolegami z grupy MTB Koło Team. Uwielbia pomagać.

W 2020 r. objechał Polskę wokół w ramach akcji „Z pasją po zdrowie Sebastiana”, chłopca chorującego na nowotwór wątroby. Dodatkowo pokonał dla Sebastiana w jeden dzień ok. 400-kilometrową trasę Koło – Hel. W maju 2021 r. – także w 24 godziny – przejechał ok. 370-kilometrową trasę Koło – Szczecin, aby wspomóc w walce ze stwardnieniem rozsianym Sandrę. Akcję pod hasłem „Z pasją po zdrowie Sandry” kontynuował w czerwcu ub.r., jadąc setki kilometrów wzdłuż Wisły.

Reklama

Akcja dla Pawła

W tym samym roku rozpoczął kolejną akcję charytatywną pod hasłem „Z pasją po zdrowie Pawełka”. Na początek przejechał na dwóch kółkach w jeden dzień[paywall] ok. 350-kilometrową trasę Koło – Lublin. Udało się mu wówczas zebrać na potrzeby 11-latka ponad 10 tys. zł. 18 lipca br. wyruszył w najdłuższą do tej pory swoją podróż – dokładnie 1578 km ze Świnoujścia do Przemyśla.

– Jedenastoletni Paweł ma jedną nogę krótszą o około 10 centymetrów. Przeszedł już jedenaście operacji. Opiekuje się nim mama Dorota, tata Pawła zmarł wcześniej. Chłopiec jest uczniem Szkoły Podstawowej w Brdowie, w gminie Babiak. Ponieważ Paweł wymaga stałej opieki, jego mama nie jest w stanie podjąć pracy zarobkowej. Rozpoczęła już remont domu, by stworzyć chłopcu godne warunki bytowe. Większość domowego budżetu przeznaczana jest na rehabilitację Pawła i wizyty u lekarza w Poznaniu. Musimy im wspólnie pomóc – powiedział pan Kamil po przyjeździe do nadsańskiego grodu. Dzięki współpracy ze sponsorami, przejechana przez pana Kamila trasa pomoże w zebraniu kolejnych ponad 10 tys. zł na leczenie Pawła.

Reklama

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do zbiórki, podajemy indywidualny numer konta zrzutki: 18 1750 1312 6888 5732 3877 9510. Zapraszamy do pomocy, bo dobro powraca w dwójnasób.


fot.ze zbiorów własnych
Pan Kamil z 11-letnim Pawłem.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama