Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu zostało nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym pod nazwą „Zabytek poznany”.
Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w Warszawie. Laureaci otrzymali je z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Generalnego Konserwatora Zabytków Magdaleny Gawin oraz wieloletniego Opolskiego Konserwatora Zabytków, przewodniczącej komisji konkursowej Iwony Solisz[paywall]. Obok niej w składzie jury oceniającego nadesłane prace zasiedli m.in. Miejski Konserwator Zabytków w Lublinie Hubert Mącik, prezes Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna, etnografka, animatorka społeczna i kulturalna Anna Czyżewska, kulturoznawca, pracownik Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” Jan Mencwel czy kierownik Działu Edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego Karol Mazur.
Miło nam poinformować, że drugie miejsce w konkursie zajęło Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu za projekt: Obóz dzienny dla wolontariuszy pod hasłem „Zabytki przemyskiej nekropolii w obiektywie wolontariuszy”. Za drugie miejsce przyznana została nagroda pieniężna w kwocie 15 tys. zł.
Pierwsze miejsce i 20 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi za projekt pod nazwą „Święto Mostu i Żeliwa w Ozimku – II edycja”, zaś trzecie (10 tys. zł) – Instytut Zdrowia i Hortiterapii „Zielony Promień” oraz Społeczny Komitet Ratowania Cmentarza
Ewangelickiego w Mrągowie za projekt: „Ządźborskie pola pamięci”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co to za przyjaciele Przemyśla, co pozwolili to miasto doprowadzić do obrazu nędzy i rozpaczy, te wszystkie powycinane, okaleczone drzewa oraz na czele z tym zdemolowanym, zdewastowanym i sprofanowanym Rynkiem ?!?Ps. O Kopcu Tatarskim i Narto- Stracie może lepiej nie wspominajmy ?!?
Co to za przyjaciele Przemyśla, co pozwolili to miasto doprowadzić do obrazu nędzy i rozpaczy, te wszystkie powycinane, okaleczone drzewa oraz na czele z tym zdemolowanym, zdewastowanym i sprofanowanym Rynkiem ?!?Ps. O Kopcu Tatarskim i Narto- Stracie może lepiej nie wspominajmy ?!?
A to ta Pani to wszystko jasne
sami swoi