Cykl dożynkowych imprez w regionie dobiegł końca. Jedną z ostatnich były obchodzone hucznie w pierwszą niedzielę września dożynki powiatu przemyskiego. Areną imprezy, zorganizowanej wspólnie z gminą Orły, była miejscowość Niziny.
Jak tradycja nakazuje, dożynkową zabawę rozpoczęła msza św. Uroczystej eucharystii odprawionej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nizinach przewodniczył metropolita przemyskie abp Adam Szal.
Kolejne akcenty powiatowo-gminnego święta plonów miały miejsce na miejscowym stadionie, gdzie przede wszystkim wręczono odznaki honorowe „Zasłużony dla powiatu przemyskiego”, a także...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 86% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze