W 32. rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki 19 października br. w lubaczowskiej konkatedrze odbyła się uroczystość wprowadzenia jego relikwii.
Kapłan został pozbawiony życia w wieku 37 lat. Był kapelanem warszawskiej „Solidarności”, obrońcą praw człowieka i obrońcą życia. Duchowny organizował w parafii pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu msze za ojczyznę. Odżegnując się od nienawiści do oponentów, krytykował[paywall] wszelkie zło i nadużycia komunistycznych władz. Zamordowany przez funkcjonariuszy SB, został ogłoszony męczennikiem za wiarę.
Lubaczowskie uroczystości zgromadziły sporą rzeszę ludzi, przy udziale pocztów sztandarowych rozpoczęła je modlitwa różańcowa w intencji ludzi pracy. Następnie odprawiona została msza święta, podczas której homilię wygłosił ks. bp Mariusz Leszczyński. Po mszy relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostały przeniesione w uroczystej procesji do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i umieszczone w specjalnie przygotowanym dla nich miejscu. Po uroczystościach dr Mariusz Krzysztofiński z Oddziału IPN w Rzeszowie wygłosił wykład pt. Relacje bł. ks. Jerzego Popiełuszki z arcybiskupem Ignacym Tokarczukiem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze