Reklama

Wierni mogą się już modlić przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki [ZDJĘCIA]

28/10/2016 15:36

W 32. rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki 19 października br. w lubaczowskiej konkatedrze odbyła się uroczystość wprowadzenia jego relikwii.

Kapłan został pozbawiony życia w wieku 37 lat. Był kapelanem warszawskiej „Solidarności”, obrońcą praw człowieka i obrońcą życia. Duchowny organizował w parafii pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu msze za ojczyznę. Odżegnując się od nienawiści do oponentów, krytykował[paywall] wszelkie zło i nadużycia komunistycznych władz. Zamordowany przez funkcjonariuszy SB, został ogłoszony męczennikiem za wiarę.

Lubaczowskie uroczystości zgromadziły sporą rzeszę ludzi, przy udziale pocztów sztandarowych rozpoczęła je modlitwa różańcowa w intencji ludzi pracy. Następnie odprawiona została msza święta, podczas której homilię wygłosił ks. bp Mariusz Leszczyński. Po mszy relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostały przeniesione w uroczystej procesji do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i umieszczone w specjalnie przygotowanym dla nich miejscu. Po uroczystościach dr Mariusz Krzysztofiński z Oddziału IPN w Rzeszowie wygłosił wykład pt. Relacje bł. ks. Jerzego Popiełuszki z arcybiskupem Ignacym Tokarczukiem.
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości