10 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej zatrzymali trójkę nielegalnych imigrantów z Wietnamu.
Wietnamczycy, dwaj mężczyźni w wieku 37 i 21 lat oraz 34-letnia kobieta, zostali zatrzymani w odległości jednego kilometra od pasa granicznego, w rejonie Budzynia. Granice polsko- ukraińską przekroczyli nielegalnie, idąc pieszo. Z ich wyjaśnień wynikało, że celem podróży były Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową. Po złożeniu wyjaśnień trójka nielegalnych imigrantów na podstawie umowy o readmisji została przekazana służbom granicznym Ukrainy. – Od początku bieżącego roku na tak zwanej zielonej granicy polsko- ukraińskiej, na terenie Podkarpacia zatrzymano dwudziestu pięciu nielegalnych imigrantów – mówi mjr Elżbieta Pikor, oficer prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród nielegalnych imigrantów dominują obywatele Afganistanu (sześć osób), Ukrainy (cztery), Wietnamu (trzy) oraz Gruzji (również trzy osoby). Pozostali to pojedyncze osoby z różnych, nieraz egzotycznych państw.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.po cozatrzymywać i łacić za to zatrzymanie skoro oni szli do Niemiec -niechby sobie poszli i nie byłoby klootu dla Polski i Ukrainy
Pewnie nie mieli środków na łapówkę. Niewolno każdego puszczać , bo inni pomyślą że wszystko jest za darmo. A tak, będzie przykład , że na krzywy ryj nie ma się co pchać . Tak jak kiedyś na egzaminie na prawo jazdy w Przemyślu, każdy oblewał, zdawali tylko Ci co płacili.A jak by puszczać też tych co dobrze jeżdżą , to by przecież nie było zainteresowania załatwianiem prawa jazdy.Egzaminator brał linijkę w rękę i o 1 cm , oblewał .Polska to dziwny kraj, tutaj nawet Wietnamczycy nie chcą mieszkać , tylko chcą iść dalej na zachód.
po cozatrzymywać i łacić za to zatrzymanie skoro oni szli do Niemiec -niechby sobie poszli i nie byłoby klootu dla Polski i Ukrainy
Pewnie nie mieli środków na łapówkę. Niewolno każdego puszczać , bo inni pomyślą że wszystko jest za darmo. A tak, będzie przykład , że na krzywy ryj nie ma się co pchać . Tak jak kiedyś na egzaminie na prawo jazdy w Przemyślu, każdy oblewał, zdawali tylko Ci co płacili.A jak by puszczać też tych co dobrze jeżdżą , to by przecież nie było zainteresowania załatwianiem prawa jazdy.Egzaminator brał linijkę w rękę i o 1 cm , oblewał .Polska to dziwny kraj, tutaj nawet Wietnamczycy nie chcą mieszkać , tylko chcą iść dalej na zachód.