Około 40 więźniów z czterech podkarpackich zakładów karnych zostanie skierowanych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu porządku na pasie przy wschodnim odcinku granicy państwowej.
– Porozumienie w tej sprawie podpisał dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie i komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – informuje major Jarosław Wójtowicz, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie. – Porozumienie dotyczy nie tylko do podjęcia przez skazanych nieodpłatnych prac publicznych na terenie placówek Straży Granicznej i pasie granicznym. Umowa otwiera również możliwości współpracy w zakresie wspólnego szkolenia, ćwiczeń funkcjonariuszy jednostek podległych, wzajemnego korzystania z posiadanych obiektów, wyposażenia i sprzętu – dodaje.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania granicę państwową na długości[paywall] ponad 373 km. W dużej części jest to granica zewnętrzna Unii Europejskiej przebiegająca w trudnym, górskim terenie Bieszczad. Często niemożliwe jest wykorzystanie do prac sprzętu mechanicznego.
– W trakcie rozmów, których wynikiem jest podpisane porozumienie ustalono, że skazani z czterech jednostek penitencjarnych: Zakładu Karnego w Łupkowie, Zakładu Karnego w Medyce, Zakładu Karnego w Przemyślu i Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych, w ramach publicznych prac porządkowych będą porządkować odcinki pasa granicznego oczyszczając je m.in. z drzew, wiatrołomów, krzewów – kontynuuje major Wójtowicz. – Pas graniczny obejmuje teren 15 metrów od linii granicznej w głąb terytorium kraju. W chwili obecnej trwają ustalenia techniczne pomiędzy poszczególnymi jednostkami penitencjarnymi a Strażą Graniczną dotyczące m.in. przyporządkowania poszczególnym jednostkom wyznaczonych odcinków pasa granicznego, dowozu osadzonych do miejsca zatrudnienia i nadzoru podczas wykonywania pracy. Szacuje się, że pierwszych skazanych podkarpackie jednostki penitencjarne skierują do pracy jeszcze w październiku – kończy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A dlaczego więźniowie a nie bezrobotni ?
Dlatego że bezrobotni nie są więźniami :)
A co będzie jak uciekną za granicę ? ;)
A dlaczego nie więźniowie i bezrobotni ?
Czyli aby zasłużyć na pracę trzeba zostać skazanym , dobre .
A dlaczego więźniowie a nie bezrobotni ?
Dlatego że bezrobotni nie są więźniami :)
A co będzie jak uciekną za granicę ? ;)