Reklama

Więźniowie znajdą pracę na granicy

17/10/2016 10:54

Około 40 więźniów z czterech podkarpackich zakładów karnych zostanie skierowanych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu porządku na pasie przy wschodnim odcinku granicy państwowej.

– Porozumienie w tej sprawie podpisał dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie i komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – informuje major Jarosław Wójtowicz, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie. – Porozumienie dotyczy nie tylko do podjęcia przez skazanych nieodpłatnych prac publicznych na terenie placówek Straży Granicznej i pasie granicznym. Umowa otwiera również możliwości współpracy w zakresie wspólnego szkolenia, ćwiczeń funkcjonariuszy jednostek podległych, wzajemnego korzystania z posiadanych obiektów, wyposażenia i sprzętu – dodaje.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania granicę państwową na długości[paywall] ponad 373 km. W dużej części jest to granica zewnętrzna Unii Europejskiej przebiegająca w trudnym, górskim terenie Bieszczad. Często niemożliwe jest wykorzystanie do prac sprzętu mechanicznego.

– W trakcie rozmów, których wynikiem jest podpisane porozumienie ustalono, że skazani z czterech jednostek penitencjarnych: Zakładu Karnego w Łupkowie, Zakładu Karnego w Medyce, Zakładu Karnego w Przemyślu i Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych, w ramach publicznych prac porządkowych będą porządkować odcinki pasa granicznego oczyszczając je m.in. z drzew, wiatrołomów, krzewów – kontynuuje major Wójtowicz. – Pas graniczny obejmuje teren 15 metrów od linii granicznej w głąb terytorium kraju. W chwili obecnej trwają ustalenia techniczne pomiędzy poszczególnymi jednostkami penitencjarnymi a Strażą Graniczną dotyczące m.in. przyporządkowania poszczególnym jednostkom wyznaczonych odcinków pasa granicznego, dowozu osadzonych do miejsca zatrudnienia i nadzoru podczas wykonywania pracy. Szacuje się, że pierwszych skazanych podkarpackie jednostki penitencjarne skierują do pracy jeszcze w październiku – kończy.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2016-10-17 14:34:20

    A dlaczego więźniowie a nie bezrobotni ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2016-10-17 15:03:09

    Dlatego że bezrobotni nie są więźniami :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JaBolek - niezalogowany 2016-10-17 18:25:15

    A co będzie jak uciekną za granicę ?  ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama