Reklama

Wisła bohaterką konkursu „A to Polska właśnie...”

01/12/2017 09:30

IX Wojewódzki Konkurs A to Polska właśnie..., zorganizowany w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu im. bł. Matki Marceliny Darowskiej, poświęcony był Wiśle, a dokładniej pięknu nadwiślańskiego kraju wraz z jego bogatą historią. Uczniowie z podkarpackich szkół podstawowych i gimnazjów starali się pokazać ojczyznę, wykorzystując różne formy artystyczne.

Finaliści konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Osobno oceniano uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów i uczniów klas VII. – Rywalizowali w trzech kategoriach tematycznych: recytacja, piosenka oraz twórczość własna. Ogółem w konkursie wzięło udział 65 uczestników z 22 szkół województwa. Wybrany utwór poetycki recytowało 26 uczniów, a 24 śpiewało piosenki ukazujące piękno naszego ojczystego kraju. Dodatkową kategorią była twórczość własna, w której zadaniem uczniów było napisanie wierszy i opowiadań sławiących piękno kraju leżącego nad Wisłą – opisuje Anna Godos, nauczycielka Prywatnego Gimnazjum ss. Niepokalanek.

Występy i prace pisemne oceniała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Tkacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Małgorzata Herda, kierownik jarosławskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu oraz ks. Rafał Wojdyła, dyrektor Przystani Świętego Benedykta.

Reklama

W kategorii recytacja w grupie uczestników z klas IV – VI szkoły podstawowej zwyciężyła Milena Czereba z SP nr 9 w Jarosławiu. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Olejarz z SP nr 1 w Pruchniku, a trzecie Oliwia Broda z SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Wśród uczniów klas VII i gimnazjów najlepszy był Sebastian Szynal z SP nr 6 w Jarosławiu. Druga była Nina Ciećkiewicz z SP Sióstr Prezentek w Rzeszowie, a trzecia Lidia Wiśniewska z SP nr 6 w Jarosławiu.

W kategorii piosenka pierwsze miejsce w grupie młodszej zajęła Iga Krzanowska z SP nr 28 w Rzeszowie, wyprzedzając Aurelię Modras z SP nr 1 w Pruchniku i Emilię Bednarską z SP  Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Wśród starszych najlepsza okazała się Maria Wiśniewska z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Bożek z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie, a trzecia była Izabela Gilarska, uczennica gimnazjum organizującego konkurs. Pierwsze miejsce w kategorii twórczość własna zdobyła Laura Janicka z SP nr 6 w Jarosławiu,  drugie Małgorzata Kłak z Gimnazjum ss. Niepokalanek w Jarosławiu, a trzecie Aleksandra Ligęza ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.

Organizatorzy konkursu – Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny oraz Dom Zakonny w Jarosławiu wraz z Prywatnym Gimnazjum ss. Niepokalanek –  zapraszają do wzięcia udziału w jubileuszowej, 10. edycji konkursu, za rok.   
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości