IX Wojewódzki Konkurs A to Polska właśnie..., zorganizowany w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu im. bł. Matki Marceliny Darowskiej, poświęcony był Wiśle, a dokładniej pięknu nadwiślańskiego kraju wraz z jego bogatą historią. Uczniowie z podkarpackich szkół podstawowych i gimnazjów starali się pokazać ojczyznę, wykorzystując różne formy artystyczne.
Finaliści konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Osobno oceniano uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów i uczniów klas VII. – Rywalizowali w trzech kategoriach tematycznych: recytacja, piosenka oraz twórczość własna. Ogółem w konkursie wzięło udział 65 uczestników z 22 szkół województwa. Wybrany utwór poetycki recytowało 26 uczniów, a 24 śpiewało piosenki ukazujące piękno naszego ojczystego kraju. Dodatkową kategorią była twórczość własna, w której zadaniem uczniów było napisanie wierszy i opowiadań sławiących piękno kraju leżącego nad Wisłą – opisuje Anna Godos, nauczycielka Prywatnego Gimnazjum ss. Niepokalanek.
Występy i prace pisemne oceniała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Tkacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Małgorzata Herda, kierownik jarosławskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu oraz ks. Rafał Wojdyła, dyrektor Przystani Świętego Benedykta.
W kategorii recytacja w grupie uczestników z klas IV – VI szkoły podstawowej zwyciężyła Milena Czereba z SP nr 9 w Jarosławiu. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Olejarz z SP nr 1 w Pruchniku, a trzecie Oliwia Broda z SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Wśród uczniów klas VII i gimnazjów najlepszy był Sebastian Szynal z SP nr 6 w Jarosławiu. Druga była Nina Ciećkiewicz z SP Sióstr Prezentek w Rzeszowie, a trzecia Lidia Wiśniewska z SP nr 6 w Jarosławiu.
W kategorii piosenka pierwsze miejsce w grupie młodszej zajęła Iga Krzanowska z SP nr 28 w Rzeszowie, wyprzedzając Aurelię Modras z SP nr 1 w Pruchniku i Emilię Bednarską z SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Wśród starszych najlepsza okazała się Maria Wiśniewska z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Bożek z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie, a trzecia była Izabela Gilarska, uczennica gimnazjum organizującego konkurs. Pierwsze miejsce w kategorii twórczość własna zdobyła Laura Janicka z SP nr 6 w Jarosławiu, drugie Małgorzata Kłak z Gimnazjum ss. Niepokalanek w Jarosławiu, a trzecie Aleksandra Ligęza ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.
Organizatorzy konkursu – Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny oraz Dom Zakonny w Jarosławiu wraz z Prywatnym Gimnazjum ss. Niepokalanek – zapraszają do wzięcia udziału w jubileuszowej, 10. edycji konkursu, za rok.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze