Ponad cztery promile alkoholu w organizmie miał 47-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który w poniedziałek wjechał na skrzyżowanie i nie był już w stanie go opuścić. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
Kierowca fiata seicento wjechał na skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z ulicą Kasprowicza i zatrzymał się na krawężniku prostopadle do osi jezdni. – Wewnątrz pojazdu przebywał mężczyzna, z którym nie udało nawiązać się kontaktu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Po udzielonej pomocy medycznej policjanci sprawdzili stan trzeźwości 47-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Okazało się, że ma on ponad cztery promile alkoholu w organizmie – informuje mł. asp. Renata Jaremko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.
Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi za to kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze