Najpierw wyłonienie inżyniera kontraktu, potem wykonawcy odwiertu. Władze gminy Narol rozpoczęły właściwe przygotowania do realizacji projektu poszukiwań wód termalnych.
Pomysł na korzystanie z gorących źródeł zrodził się kilka lat temu. Władze gminy złożyły wniosek o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu pod nazwą „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Ten został rozpatrzony pozytywnie. Kwota dotacji to 12,5 mln zł (netto). Głównym założeniem projektu jest wykonanie prac poszukiwawczo-rozpoznawczych, w tym otworu wód termalnych Narol GT-1 w miejscowości Lipie. Od momentu otrzymania dotacji władze gminy zleciły także opracowanie dokumentacji (wykonuje ją firma Muliticonsult Polska)...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 63% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze