Reklama

Władze gminy Narol rozpoczynają poszukiwania wód termalnych


Najpierw wyłonienie inżyniera kontraktu, potem wykonawcy odwiertu. Władze gminy Narol rozpoczęły właściwe przygotowania do realizacji projektu poszukiwań wód termalnych.


Pomysł na korzystanie z gorących źródeł zrodził się kilka lat temu. Władze gminy złożyły wniosek o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu pod nazwą „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Ten został rozpatrzony pozytywnie. Kwota dotacji to 12,5 mln zł (netto). Głównym założeniem projektu jest wykonanie prac poszukiwawczo-rozpoznawczych, w tym otworu wód termalnych Narol GT-1 w miejscowości Lipie. Od momentu otrzymania dotacji władze gminy zleciły także opracowanie dokumentacji (wykonuje ją firma Muliticonsult Polska)...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 63% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/02/2026 16:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości