Policjanci zatrzymali 4 przemyślan podejrzanych o włamania do domków letniskowych. Zatrzymał ich właściciel jego z nich.
Kilka dni temu mieszkaniec Przemyśla przyszedł do swojego domku letniskowego. Ku jego zdziwieniu wewnątrz spało 4 młodych mężczyzn. Właściciel działki powiadomił policjantów, a sam postanowił przypilnować dzikich lokatorów do ich przyjazdu. Intruzami okazali się dwaj 16-latkowie, 20- i 26-latek. Znaleziono przy nich sekatory, pompę wodną, piły ręczne i inne rzeczy, których pochodzenia nie potrafili wyjaśnić. [paywall]W trakcie wykonywania czynności okazało się, że padały łupem wymienionych podczas włamań do altanek.
– Dalsza praca śledczych przyniosła dodatkowe ustalenia dotyczące dwóch z zatrzymanych – mówi podkomisarz Bogusława Sebastianka z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – W trakcie przeszukania odzieży 16- i 26-latka funkcjonariusze ujawnili marihuanę.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia, w trakcie których przyznali się do zarzucanych im czynów: naruszenia miru domowego, włamań oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa pełnoletnim sprawcom grozi odpowiedzialność karna, zaś sprawę 16-latków rozpozna sąd rodzinny.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze