Mimo że jest przekonany do skuteczności leczenia covid-19 amantadyną, lek. med. Włodzimierz Bodnar wycofał się z jej stosowania. Tłumaczy to „odgórnymi naciskami” oraz tym, że „amantadyna nie jest wpisana w schematy leczenia COVID-19”. Postawą lekarza zajmie się rzecznik odpowiedzialności zawodowej. Tymczasem w internecie stworzona została petycja w jego obronie.
Włodzimierz Bodnar jest pediatrą i specjalistą chorób płuc, praktykującym zawodowo od 30 lat. Kilkanaście dni temu na stronie internetowej swojej przychodni opublikował schemat leczenia ciężkiego przypadku choroby wywołanej przez SARS-CoV-2. Terapia polegała na podawaniu leku, którego głównym składnikiem jest chlorowodorek amantadyny. Lekarz przekonywał, że już po 24 godzinach widoczna jest stabilizacja stanu pacjenta, a po kolejnej dobie – jego stan się wyraźnie poprawia.
W ten sposób – jak twierdzi – wyleczył ponad 100 osób, w tym samego siebie. Informacją tą próbował zainteresować innych lekarzy, konsultantów krajowych i ministerstwo zdrowia. Ponieważ nigdzie nie mógł się przebić, list rozesłał do redakcji mediów lokalnych i ogólnopolskich. Sprawa nabrała rozgłosu.
30 października na swojej stronie W. Bodnar opublikował nowy komunikat. „W związku z odgórnymi naciskami, proszę o przyjęcie informacji, że nie będę mógł dalej kontynuować leczenia pacjentów z COVID-19 amantadyną, ponieważ amantadyna nie jest wpisana w schematy leczenia COVID-19” – napisał.
„Staram się leczyć zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą, umiejętnościami i przekonaniem. Leczyłem z przeświadczeniem, że zastosuję lek, który mimo że nie jest wpisany w schemat leczenia – to ratuje pacjentowi zdrowie i życie. W związku z powyższym schemat leczenia amantadyną został usunięty ze strony. Bardzo dziękuję Państwu za dotychczasowe wsparcie” – dodał.
Wstawił również ponad 20 relacji pacjentów wyleczonych z covid-19 chlorowodorkiem amantadyny. – To nie są podstawione osoby, tylko prawdziwi chorzy. Można to sprawdzić, jest dokumentacja medyczna – zapewnia W. Bodnar w rozmowie z Życiem Podkarpackim.
Mimo że lekarz jest przekonany do skuteczności tej terapii, wycofał się z jej stosowania. – Podjąłem się leczenia pacjentów na krawędzi życia i śmierci. Wszyscy są zdrowi, jednak gdyby teraz się coś stało, nie wyjdę z więzienia – mówi W. Bodnar.
Dlaczego jego metoda spotkała się z taką reakcją środowiska? – Nie wiem. Jestem lekarzem z powołania i nie cofnę się przed żadnym lekiem, który może uratować życie – odpowiada.
Rewelacje przemyskiego lekarza spotkały się z różnymi opiniami. Jedni przestrzegali, aby absolutnie nie stosować tej terapii, inni wskazywali na słuszną ścieżkę, ponieważ amantadyna jest środkiem przeciwwirusowym. Sprawa trafiła w końcu do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie. Od poniedziałku próbowaliśmy uzyskać komentarz rzecznika w tej sprawie. Niestety do chwili zamknięcia tego wydania gazety, odpowiedź nie przyszła. Ustaliliśmy jedynie, że sprawa jest dopiero analizowana, a rzecznik ma 3 miesiące na podjęcie decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania.
Natomiast portal tvkrosno.pl w swoim artykule poinformował, że rzecznik będzie badał, czy doszło do propagowania postaw antyzdrowotnych, stosowania metod, które nie są zweryfikowane naukowo lub są szkodliwe.
Ten sam portal powołuje się na korespondencję z krakowską izbą lekarską: „Lek Viregyt K 100 mg jest lekiem zarejestrowanym w Polsce, w związku z tym nie jest zabronione jego stosowanie. Jesteśmy dalecy od określenia: „zbawczej roli tego leku”, ale na ten moment nie możemy podważyć z medycznego punktu widzenia jego stosowania przez lek. Włodzimierza Bodnara.”
Tymczasem w internecie powstała petycja w obronie W. Bodnara. „(…) niniejszym żądam natychmiastowego zaprzestania jakichkolwiek szykan wobec lekarza, którego intencją jest szybkie i skuteczne wyleczenie pacjenta, a nie jedynie jak najdłuższe i jak najdroższe leczenie. To niewyobrażalny skandal, że w sytuacji, w której lekarz informuje o odkryciu być może taniej, prostej i skutecznej terapii przeciw chorobie COVID-19, spotyka się jedynie z szykanami ze strony Izby Lekarskiej” – czytamy w treści.
Pełną treść petycji można znaleźć tutaj
– Nie mogę zrozumieć tego, że gdy wszyscy szukają leku na covid-19, pojawia się lekarz, który mówi i udowadnia w jaki sposób i ile osób wyleczył z koronawirusa, wszczyna się wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Pan doktor Bodnar powinien otrzymać odpowiednie wsparcie i pomoc, a nie groźbę utraty prawa do wykonywania zawodu – mówi pani Katarzyna, która stworzyła petycję.
Z kolei portal wp.pl rozmawiał z Wojciechem Kałamarzem, urzędnikiem z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności w Komisji Europejskiej. – Podejmiemy próbę oceny skuteczności tej metody leczenia. Wobec braku szczepionki każda pozytywna informacja na temat leczenia COVID-19 jest traktowana z dużym zainteresowaniem – powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Doktorze dziękuję za pomoc okazaną w walce z covid 19. Dzięki zastosowaniu metody opracowanej przez pana, wirus wycofał się z mojego organizmu. Dziękuję także za zaangażowanie z jakim leczył pan moją rodzinę . Jest pan wielki.
Czy pan Bodnar jest właścicielem Życia, że większość artykułów dotyczy jego osoby?
Znam 2 przypadki, którym to pomogło, w tym jeden z ciężkimi objawami, które trwaly kilkanascie dni, a po 1.5 dnia przeszlo. U starszej osoby. Co ciekawe, drugim przypadkiem jest... inny lekarz :) który skorzystal z wiedzy wrzuconej przez dr Bodnara do internetu. Obydwie osoby nie są jego pacjentami poprostu, skorzystały z podpowiedzi, no i faktycznie dziala. NJE CZAJE, CO W TYM DZIWNEGO KTOKOLWIEK WIDZI, ZE LEKARZ LECZY WIRUSA LEKIEM NA WIRUSY ? Gdyby podawał chemię czy psychotropy, to można by ganić... Kopernikowi też dlugo nie wierzono....
Tylko u nas w kraju jest możliwe, aby lekarza karać za pomoc w leczeniu. Chyba że, ktoś ma w tym interes i bardzo mu zależy aby sprawa nabrała takiego kierunku. Szok lek pomaga to najważniejsze.
To jest po prostu draństwo w majestacie prawa.
Co To za różnica czy jest ,czy nie , gość który ma wiedzę na ten temat i narzędzia i na dodatek dzieli się ta wiedząc nie zadając żadnych gratyfikacji jest bohaterem i należą mu się wszystkie pierwsze strony gazet. A Tobie co to przeszkadza ? Kup sobie playboya i głupio nie komentuj.
To juz jest 3 wojna światowa, kraje wlacz a ze soba niewidzialna bronia zwana handel. Przerzucaja sie clami i embargami. Cała ta pandemia to jeden wielki wymysl 3 wielkich glow na swiecie aby doprowadzić mniejsze gospodarki do ruin w ktorych wybuchną strajki i wojny domowe. Wtedy kto zostanie krolem? znow 3 wielkie głowy świata. O kim mowa chyba każdy wie. Wiadomo kto zawsze okradal swiat. Co do covid zobaczcie na statystyki grypy w latach ubieglych. Umieralo po 20000 ludzi rocznie z powiklan. A teraz? Wiec gdzie tu sens gdzie logika? Pozdrawiam wszystkich i 3majcie sie cieplo. Nie dajcie sie zmanipukowac.
Zgadzam się z panem , w 2019 roku umarło w Polsce około 400000 ludzi w różnym wieku . Więc średnio 1200 dziennie na różne choroby . A teraz wszyscy na Covid ? Lub na choroby współistniejące , to już nikt nie umiera na raka , zawały itp. Zakłady pogrzebowe to powinny mieć żniwa , a tak nie jest . Ludzi umiera mniej i to jest fakt . Ktoś na tym zarabia i to duże pieniądze . A zwykłych ludzi zaprowadzi to do bankructwa i biedy .
Dzisiaj wszystko przypisywane jest pod COVID taki trend nie ma już grypy i przeziębień
Od paru dni skutecznym środkiem na COVIT 19 jest Pulsoksymeter napalcowy !!!! Coraz częściej się o tym mówi " Każdy powinien go mieć" Koszt dobrego takiego coś jest około 100 zł. I to ma leczyć. Znowu jakimś firmom daje się kieszenie napchać. PROPAGANDA!!!! Reklamy lecą wszędzie !!!! PULSOKSYMETER !!!!!! Ratuje życie !!!! Owszem jest to potrzebne ale ratownikom , lekarzowi a nie zwykłym ludziom. Nam jest potrzebny LEK!!! np. amantadyna która kosztuje 20 zł. Dr. Bodnar wyleczył sporo osób i to jest nie zauważalne , jemu rzuca się KŁODY pod nogi. Ludzie chciałabym wiedzieć jeżeli dopadnie ciebie to G....... czy nie sięgniesz po amamtadynę która może ci pomoże. Każdy szuka deski ratunku i tym przypadku będzie ten lek. Jak obserwuję sporo ludzi opisuje że właśnie ten lek uratował im życie nawet samemu dr. Bodnarowi. Pewnie inni profesorowie , lekarze mają umowy z firmami farmaceutycznymi że ich lek który kosztuje krocie jest właśnie TOOOOO. Nie mogę tego pojąć. Doktorze jesteśmy z panem.
Taaaa....z tym że w październiku tamtego roku średnio umieralo 7.500 osób A teraz powyżej 10.000. Co do metody .... jest za tania więc za mało szmalu ktoś sobie nabije . Patrz maseczki , testy respiratory. PiS wie ze zaraz padną więc muszę kraść na potęgę na na gorsze czasy.
Rządzącym nie zależy na zakończeniu pandemi to jest kolejny świetny lekarz który jest niszczony za pomoc potrzebującym , Dziękuję Panu doktorowi i mam nadzieję że Pan się nie podda tym naciska
A czy ktoś umarł podczas stosowania tej metody pytam się? Dr Bodnar pomaga chorym i obniza statystyki a to nie jest na ręke innym. Robią z nas króliki doświadczalne z tym Covid. Trzymam kciuki za wygranie sprawy panie doktorze. Pozdrawiam
Te skurwysyny chcą żebyśmy wszyscy zdechli
Doktor uratował mojego tatę właśnie tym lękiem o właśnie z covid. Jak tato sam powiedział czuł że umiera nie mógł złapać oddechu i wiele innych objawów. Dziękuję Doktorze za życie taty za jego uratowanie w ciągu 48 godzin
kaczor i morawiecki boja sie, ze pandemia sie skonczy i beda musieli poniesc konsekfencje swoich decyzji, bo to wlasnie oni sa odpowiedzialni za obecny wzrost zachorowan.
Jakby leczył ziołami to też odpowiedziałby za to?
teraz jest ustawa zabezpieczająca lekarzy przed odpowiedzialnością w terapii anty- Covidowej
Czy to kogoś zaskoczyło ? Jest też kilka innych tanich sposobów leczenia tego wirusa . M. in Donald Trump był leczony kombinacją trzech tanich leków o czym głośno mówił . Było to tak oczywiste jak to , że będzie druga fala i jest to tak oczywiste , ze tylko szczepionka oficjalnie zakończy robienie testów ( sam autor tych testów mówi o tym że nie są do tego przeznaczone ) co pozwoli zakończyć PLANdemie . A to ze były już pierwsze zgony poszczepienne nie będzie obchodzić nikogo ( ponieważ zgonami związku z układem sercowo naczyniowym nikogo nie interesują )
Prawie Wszyscy to wiedzą i prawie Wszyscy NIC nie robią...
Tu nie chodzi wcale o wyleczenie kogokolwiek a odciåżenie systemu emerytalnego, wyeliminowanie słabych żeby odciáżyć służbę zdrowia a jak się znalazł ktoś kto próbuje leczyć to trzeba mu zamknáć usta.
Doktorze mam 57 lat i od 2008 roku leczę się na Parkinsona. W ciągu tych 12 lat przyjmuję lek o nazwie VIREGYT K i nie chorowałam na żadną grypę . Mam nadzieję , że będzie tak dalej.Może to będzie jakiś pożytek z tej choroby,
I tak się właśnie zamyka ludziom drogę... a Duda podpisał ustawę covidową i będą nas szczepić syfem na którym ktoś zgarnie mega kasę a takich lekarzy usuwają bo za tanie pieniądze chcą pomóc, tragedia poprostu tragedia
Widocznie komuś zależy na tym żeby nie było tego leku zbyt szybko skoro w taki sposób potraktowano tego lekarza. Komuna wraca i tego powinniśmy się bać.
Dużo poważnych ludzi zainwestowało poważne pieniądze w szczepionki przecicovidowe i byle kto tego interesu nie będzie psuł.
Sprawa co najmniej podejrzana. Wystarczy wpisać w google amantadyna i zaraz mamy wiele artykułów odnośnie potencjału tego leku przy walce z koronowirusem i badań nad jego skutecznością. Sam ten preparat jest stosowany w leczeniu zakażenia wirusem typu A ( info z ulotki leku ). A więc co w tym złego że lekarz przypisał go chorym na Covid ? Chyba lekarz ma prawo przypisać lek ?
Już nie można udostępniać tego artykułu na fb
...to zjawisko nazywa się cudownym ozdrowieniem lub "choroby nieistniejące"..
Brak słów żeby opisać to co się dzieje! Jednym słowem mafia ! Nie dopuszczą żeby ktoś powirdział "tak w prosty sposób możemy leczyć covid, raka, aids i inne choroby" nie dopuszczą bo wtedy nie zarobią tyle ile chcą zarobić!
Witam ,w naszym przypadku uratował pulsoksymetr życie ,gdyby nie on nie wiedzielibśmy że mój syn jeSt, w tak ciężkim stanie .GDy POWIEDZIAŁAM JAKą, MA SAtURACJĘ KAREtKA SZyBKO PRZJECHAŁA ,
FAKE NEWS - RZECZNIK NIE PROWADZI ŻADNEGO POSTĘPOWANIA - MOŻE TO JAKAŚ AUTOREKLAMA?
Tragiczny jest poziom twojego umysłu, kobieto ze wsi
fb to portalik dla odmieńców umysłowych i celebrytów
I to jest właściwy tok rozumowania
Panie doktorze, niech się Pan nie poddaje - WYGRA PAN
Doktorze to co Pan zrobil i robi dla ludzi w walce Covidem nie da sie opisac.Jest Panwspanialym lekarzem.Jestesmy z Panem i nie zostawimy tego tak.Musimy wygrac te walke raem z Panem.
Oby tylko Komisja Europejska nie zajęła się... SKUTECZNYM ukryciem metody :(
Radzę wziąć zimny prysznic i trochę wyluzować. Ten pan nie jest taki kryształowy.
No cóż, jak chodzi się na smyczy firm farmaceutycznych, to się będzie zakazywało mądrego leczenia . To tak jak mamy lek, a do niego szuka się choroby, było ostatnio opisywana pomroczność umysłowa po chorobie, To wstrętne co robią dla zysków, dla stanowisk. Obrzydliwe !!
Jestem za doktorem W Bodnar kutry potrafi leczyć pacjentów chwała mu za to . Lekarz z powołania to widać .Natomiast sprzeciwiał się izbie lekarskiej i rzeczników odp zawodowej .Stanowczo zgadamy by lekarz dalej leczył
https://www.termedia.pl/mz/Poszukiwanie-nowych-wskazan-dla-starych-lekow-w-dobie-COVID-19-czy-moze-to-byc-amantadyna-,40165.html
coś się chyba zmienia w głowach profesoeów i to w dobrym kierunku.... https://portal.abczdrowie.pl/amantadyna-co-to-za-lek-i-jak-dziala
Jak zwykle chcą Wszechmocne Izby Lekarskie.. udupić dobrego i mądrego lekarza!!! Wstyd!!! Reszta całe życie leczy ale nigdy nie Wyleczy!!! Na tym Big farmy zarabiają, a lek.i owszem.. To weekend niby szkoleniowy, obiadki, kolacji na drugim końcu Polski... Wszystko za friii,Dlatego tanie i skuteczne leki nigdy nie będą przez nich stosowane.Malo rozszerzają horyzonty, i nie uważam ich za dobrych fachowców, tylko pracowników Mafii Farmaceutycznej i tyle!!! Brawo panie. Dr B.oby więcej takich lek❤Jesteśmy z panem. Zawsze może pan otworzyć gabinet naturopatii.. Pacjentów będzie mnóstwo!!!
O ironio losu. Wniosek z tego, że źle, że leczył. Powinien zdalnie dać receptę na byle co lub skierowanie do innego specjalisty na NFZ a wiadomo ze trzeba by iść prywatnie. I tak pacjent odchaczony w systemie od siebie, jak robi to większość zdalnie pracujących lekarzy rodzinnych i byłoby wspaniale. Ale on szukał sposobów na leczenie i były jak się okazało w danych przypadkach trafne. I bez szczepionki pacjenci przeżyli zamiast pozostać zdani na samych siebie lub na śmierć... Ale to nie ważne.
nie wiecie o co chodzi-nie wolno leczyc chorych -maja umierac w jak największej ilości-i trzeba szczepionke wprowadzić żwby ktos zarobił miliony a nie leczyć lekiem dostępnym.....czy naprawde nie wiecie o co chodzi???
Przecież mógł pan doktor zdiagnozować grypę i przepisać Viregyt.K, którym leczy się grypę.
Dlaczego się tego nie nagłaśnia? Jeśli to działa to powinno być natychmiast stosowane czy jest w kanonie leczenia covid czy też nie. No chyba że operacja ma drugie dno...
To skandal,zeby byl lek i nie pozwolono nim leczyc,ale i tak wiele osob sie otym dowiedzialo ,to jest zwyczajne dranstwo!!!!!! Podobno jest tez od dawna lek na raka i tak samo nie pozwolaja nim leczyc!jesli my nie bedziemy mowic otym kamienie beda wolac!!!!!
niestety ,ja nie wiem kto to te 3 głowy
Zarobią Chińczycy wystarczy zobaczyć ile zakupów dokonywanych jest na Allegro z dostawą ok 20 dni
Najlepiej tak zrobić bo lekarz który przedstawia prawdę zostaje zawieszony a dlaczego bo POPIERDOLONY NIERZĄD PIS NIE DOSTANIE KASY Z UNI KTÓRA NAJWIĘCEJ MA WYPLACIĆ PIENIĘDZY KRAJOM GDZIE JEST NAJWIEKSZA LICZBA ZAKAŻONYCH.
nie było szczepionki a naraz jest chcą to zrobić jak najszybciej bo wiedzą że ludzie będą się burzyć widząc te ciągłe z niczego wzrosty
w to może być zamieszany ten kutas gates, google, apple, amazon i rządy poszczególnych państw, na facebookach np czy apkach w tel już mają wszystkich
Patrzcie jak błyskawicznie działa cenzura medyków -aż podejrzane.Natomiast jest absolutny brak reakcji na świnstwa dokonywane przez kolegów medyków. Choćby np sprawa koprciarza senackiego
Pan Bodnar podaje nieprawdę. Wręcz zachęcano go, aby przeprowadził zgodnie z procedurami testowanie leku amantadyny na Covid 19. Lekarz się wycofał. Zabroniono tylko szarlataństwa niegodnego lekarza.
A jeśli większość artykułów dotyczy głupich celebrytow to są oni właścicielami życia co za bzdurny komentarz
lekmed1 - wreszcie coś mądrego o tym pseudocelebryckim pajacowaniu " geniusza"...
Szarlatan ? https://portal.abczdrowie.pl/amantadyna-co-to-za-lek-i-jak-dzialaSwoją drogą , skoro informacje na temat potencjalnie skutecznego działania amantadyny na sars cov -2 co pojawiają się na świecie co najmniej od kwietnia i większość publikacji zauważa pozytywne działanie leku, lek jest lekiem zarejestrowanym w Polsce i ma działanie przeciwwirusowe . Co to za szarlatanizm ? No chyba, że ktoś akurat ściągnął kontener pulsometrów z Chin ....
Proszę o źródło, że lekarzowi Bodnarowi zaproponowano badania naukowe.
No cóż czy szpitalach w kraju jak i zagranicą jakim leczy się lekiem na covid 19 . Właśnie nawet takiego leku na świecie jeszcze nie znaleźli. A to temat zastępczy niech rada zajmie się respiratorami zakupionymi za 70 mln.
To jest życie, tak jest w każdym zawodzie e Polsce, chcesz zrobić coś dobrego , w żadnym wypadku, nie wychodż przed szeteg
Dlaczego nie chcą wprowadzić tego leczenia? Bo każdy mądry czlowiek wie ze wirus i brak leku oznacza zyski.Ludzie oddają krew , którą wykorzystują do badan dla własnych zysków.Wirus jest co jakiś czas nowy wypuszczany aby trzepac kasę na szczepionkach i lekach.Ludzie nie umierają przez C19 a przez brak wizyt kontrolnych ,wstrzymane leczenia , naswietlania ,pilne przekładane operacje.Rynek chiński zalał cały świat ,gospodarka upada przez to w innych krajach.Co robić?Epidemie , obarczyć chiny i przeciagamy ile się da aby placilli za każdego chorego.Gdzie był błąd?Chiny nie są glupie ,zobaczycie co zrobią jak Trup przegra wybory.Wojna polityczna , zdrowiem i życiem ludzi .W szpitalach tylko leczą pod covit ,a ilu ludzi umarlo na nie przebadane zapalenie płuc i innych chorób.Tylko szpitale rządowe robią wszystkie badania.Niestety gdyby nie my szaraki które napędzamy rynek i podatki to te bydła z rządu nie jezdziliby rządowymi autami i nie pracowali za te pieniądze siedząc na telefonach przy obradach.Pycha i chciwość zaprowadzi ich do upadku.
Ludzie obudźcie się !Odpowiedź jest prosta i tak bardzo oczywista Co wy sobie myślicie że ktoś się narobił by wymyśleć wirusika a teraz nagle pozwolą go tak szybko wyleczyć?! Ludzie przecież tu nie chodzi o wyleczenie wirusa tylko na biciu KASY na szczepionce !!!!
Ludzie obudźcie się !Odpowiedź jest prosta i tak bardzo oczywista Co wy sobie myślicie że ktoś się narobił by wymyśleć wirusika a teraz nagle pozwolą go tak szybko wyleczyć?! Ludzie przecież tu nie chodzi o wyleczenie wirusa tylko na biciu KASY na szczepionce !!!!
Ten lek nie jest oficjalnie dopuszczony do leczenia CV19 więc takie leczenie jest eksperymentem medycznym według prawa. Z drugiej strony wg obecnych przepisów lekarze są zwolnieni z odpowiedzialności. Jest Dr David Brownstein, który leczy bez specjalistycznych leków, skuteczność 100%, wszystko opisał, całą procedurę leczenia. Też ma kłopoty, bo zbyt dobrze mu to idzie.A Novel Approach to Treating COVID-19 Using Nutritional and Oxidative Therapies
Zasilamy budżet podatkami bo gospodarka niestety już dawno leży.
Są zwolnieni z odpowiedzialności ale nie wtedy gdy celowo działali na szkodę pacjenta, radzę czytać ze zrozumieniem. Tu działanie było celowe
To podobne jest do sytuacji ze"znachora"ukarac mądrego bo wierzchołka to konowały.
Proszę to zamieścić na stronie przychodni: przychodnia-przemysl.pl i wesprzeć petycję.
https://citizengo.org/pl/183247-wspieramy-pana-doktora-wlodzimierza-bodnar-z-przemysla?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign&utm_content=typage&tcid=79926479
BRAWO dla dr Bodnara. Niestety mafia farmaceutyczna i skorumpowani lekarze mają siłę i prawdziwą władzę w Polsce. Niedługo zaczną się przymusowe szczepienia całego narodu eksperymentalnymi "szczepionkami" genetycznymi, modyfikującymi ludzkie DNA.
Czego się nawąchałeś, że piszesz takie bzdury?Narodzie opamietaj się!
Bo przeszkadza rzadu USAkorporacjom farmakologicznym Bill Gates Monsato Bayer NATO WHO Rodszeldowie zarządza Europie to jest biznes bo musza zarobić na krzywdzie ludzkiej i populację zredukowac szczpiac żebyście chorowali bezplodni bydło było za duzo nas jest a to ich jest cel eliminację najsłabszych chorych starych bo poco maja placic renty emerytury i inne dotację taki od wielu lat maja plan i go wprowadzili rządy polityków lekarzy to tylko skorumpowane marionetki ...
Niewygodny był dla tego bydła, Juz go więc skurwysyny uciszyli. Niech ich szlag trafi!!!!!!!!!
Kiedy wejdziesz między wrony... Musisz krakać tak jak one.Dobranoc.
Odpowiem Ci @ jak człowiek. Jeżeli wiesz jaki kabelek połączyć z jakim by płynący prąd zapalił żarówkę, to choć nie jesteś fizykiem i elektrykiem, ale udało Ci się to przynajmniej 100 razy to ni mniej ni więcej posiadasz wiedzę jak to zrobić. Kiedy się tym dzielisz i elektrycy i fizycy to negują, to jest problem jak za czasów Tesli, gdy umiał on wyjaśnić prąd zmienny i piorun kulisty.... czego nie rozumiesz? :)
chodzi tu o to co pisiury mają teraz zrobić ze szczepionkami , które już zamówili i umowę pewnie tak podpisali że zapłacić trzeba- A TU taka tania rewelacja !!! No i teraz tęgie głowy wydrapują włosy z głowy!
Zamykajæ usta lekarza komuś na tym zależy Niema sposobu leczenia wszyscy mają czekać tylko na szczepionkę
Teraz będzie uciszać lekarzy komisja europejska bo pan dr Bodnar wyleczył ludzi .Pora się obudzić panie ministrze zdrowia wraz ze swoimi ekspertami i pozwolić uczciwym lekarzom leczyć ludzi .Z PANEM BOGIEM
Proszę zrozumieć, że koncerny farmaceutyczne chcą zarobić kupę kasy, a tu taki kwiatek.
Ludzie, jeżeli faktycznie byliście wyleczenie to nie siedźcie jak myszy pod miotłą ale udzielcie wsparcia Panu doktorowi! Pokażcie się w mediach społecznościowych, niech wasze świadectwo ujrzą inni. Czy to były ciężkie czy tzw bezobjawowe przypadki. Jest zbyt wiele spekulacji a OIL już się wzięła za doktora. To wygląda tak, że tylko szczepionka ma być jedynym panaceum.
Zamiast pomóc to jeszcze niszczą.Jaka ku...komisja,to na tych baranów komisje wysłać.Co to za rząd zamiast wspierać to pierdzielą głupoty aż w butach mokro.Niech idą do diabła bo jemu służą.Gdyby byli mądrzy to by skorzystali z tego widocznie nie zależy im na życiu ludzi.Chodźcie na wybory bo wirus w odwrocie a później pocałuj mnie w d...Pokazali swój prawdziwy pysk.
I to do kwadratu.Przekupni zdrajcy.Wyrzygają jeszcze ludzką krzywdę i za ile się sprzedali.
Czy to nie jest porypane łagodnie mówiąc że lekarze dyskutują i przekrzykują się kto ma racje, zamiast na ochotnikach sprawdzić skuteczność terapii, na pewno by się znaleźli. Skoro lek został dopuszczony do użytku to niby czemu miałby być szkodliwy???? Nagle zaczęły im przeszkadzać skutki uboczne??? Każdy lek ma 3 strony skutków ubocznych i jakoś im do tej pory to nie przeszkadzało HIPOKRYCI!!
Ciekawe jak długo ta komisja będzie się zajmować sprawą tego lekarza
Widać,że komuś bardzo nie zależy na wyleczeniu chorych... Pandemia trwa mać (ma trwać) .
Co w tym dziwnego? Lekarz nie jest z ich nadania to jest niewygodny. Jakby to wyglądało jak lekarz z Przemyśla pogrążył by "mądrych "z Warszawy. Czy lek jest wpisany w leczenie Covid czy nie nie ma znaczenia. Jeśli jest skuteczny i może pomóc należy go stosować. Najsłabszy adwokat wybroni takiego lekarza.
Naciskają go odgórnie bo chce dobrze a tej pandemii nie można wyleczyć, to geopolityczna karta przetargowa. Jeżeli zależało by oligarchom na zwalczeniu pandemii to już dawno świat by o niej zapomniał. Jeżeli się nie podporządkuje to mogą go nawet zlikwidować w niewyjaśnionych okolicznościach. Pandemia ma trwać bo trzeba w jej cieniu wprowadzić szereg nowych technologii i strategii działania na skalę globalną. Kto ma kontakt z mózgiem niech lepiej powróci do nikii z kategorii 3310 (pewni politycy z brukseli do dziś takich używają, przypadek?) i w przypadku budowy nowego domu między styropian a mór zastosuje folie aluminiową a w okna folię lustrzaną, choć w małym stopniu uchroni się przed pewnymi antyludzkimi technologiami, dla ścisłości nie tylko 5G
Jaki z Ciebie Polak, jak nie potrafisz się posługiwać poprawnie językiem polskim.
Byłem chory i miałem wszystkie objawy Covid-19 Po przeczytaniu artykułu dr. Bodnara nie czekałem poprosiłem lekarza o przepisanie tego leku Viregyt K i po 48h wszystkie objawy ustąpiły.
lekmed czy ty aby na pewno nie łżesz?
Nie karć,a sprawdzić skuteczność metody -chyba szukamy najlepszego wyjścia z zaistniałej sytuacji- prawda?
Ja też byłem chory, zażywałem aspirynę i witaminy i też po 2 dniach czułem się dobrze
Czyżby zakazane było leczenie tej choroby przez grupę możnowładców swiatowych? Szczepionka nie leczy ,chorym nie podaje się szczepionki tylko powinno się leczyć.Co to ma znaczyć???????Znaczy,że prawdziwe są przekazy w necie o zaplanowanej depopulacji!!!!!
cała Pediatria przy Optimie Bodnara chora na Coronovirus, i jakoś te cudotwórcze metody nie pomagają. Pomagają tylko tym, którzy i tak chorobę przejdą naturalnie.
Przecież zioła BioRa leczą i te wszystkie dolegliwość w 1dzien już czuć efekt A nie mowie po tygodniu jaka moc Kuracja BioRa Www.biora-sklep.pl
Bzdury piszesz Gabriela. Skąd wiesz, że miałaś jakiegoś wirusa? Skąd wiesz, że ten wirus ustąpił?Jeżeli robiłaś testy na covida, to są one całkowicie niewiarygodne. Te testy PCR to oszustwo. Są jak żucenie kostką.
Ta cała pandemia to oszustwo. Chodzi o zubożenie ludzi, po to aby ich jeszcze bardziej pozadłużać i zniewolić. Bankierzy nogami przebierają, żeby zrealizować ten cel.Drugi cel to wprowadzenie przymusu regularnych szczepień, przy pomocy których będzie można zlikwidować wszystkich przeciwników oraz realizować depopulację ludzi niepotrzebnych dla systemu.
Przestępcy chcą przymusowego szczepienia powszechnego, aby przeprowadzić depopulację https://www.cda.pl/video/2300556
Ale Pediatra to inna placówka, więc co w tym dziwnego? Niekoniecznie chcą tej formy leczenia najwyraźniej ... I chyba są tego efekty skoro nie stosują amantandyny, bo ciężko chorują. Prawie wszystkie przychodnie da zamknięte i lekarze chorują. A przychodnia Optima jest otwarta dla pacjentów i lekarze mają się dobrze. Dziwna zależność.
Skoro postanowił leczyc ludzi tym lekiem i efektem tego leczenia sa uzdrowienia pacjentów w liczbie 100 tzn że lekarz ten jest wybitnym lekarzem! Przysięga Hipokratesa jasno go do tego obliguje ! Juz kompletna ignorancja i naduzyciem jest to że zająć sie tym ma Unia Europejska która nie wyleczyła żadnego pacjenta ! Polski Rząd powinien jasno stanąć po stronie Dr Włodzimierza Bodnara !
To naprawdę ogromną szansa dla wszystkich którzy potrzebują lub będą potrzebować leczenia Covid. Najwyzszy czas umożliwić lekarzom leczenie lekiem, który przynosi efekty. A pionierem tego leczenia jest właśnie Doktor Bodnar. Nie mamy czasu na wyszukiwanie dziwnych kontrargumentów od pseudo ekspertów. Najwyzszy czas wziąć się do pracy i leczyć.
Myślę że zająć się ma tym UE w pozytywnym tego słowa znaczeniu, tj że są bardzo zainteresowani tym sposobem leczenia.
albo powiedzą że nie leczy np grypy więc jest nieskuteczny... albo dodadzą do amantadyny coś swojego... to co np w szczepionkach było więc tak czy siak i tak na ich wyjdzie
Jest zmiana na stronie Przychodni, pojawiło się światełko w tunelu, oto oświadczenie doktora Bodnara: https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/
Już musieli się doczepić skur.... Lekarz bardzo dobry tylko leczył za dobrze.Brawa dla Pana doktora .
No przecież wiadomo, że dla firm farmaceutycznych i tych lekarzy z TV to zaburzy cały proces i zarobek, dlatego trzeba to ukrócić szybko. Oczywista oczywistość . Duża część lekarzy to nie lekarze tylko siewcy śmierci i przedstawiciele koncernów farmaceutycznych, którym zależy abyśmy chorowali.
Moim zdaniem, Virus istnieje a Epidemie zaaranzowali Politycy.Dlaczego zabroniono Lekarzowi stosowac skuteczna metode, zupelnie nie rozumiem. Widocznie byl dobrym i uczciwym lekarzem i spowodowal zazdrosc " Konowalow".
Wszystkich naciskajacych odgornie pod sad
W Anglii rozpoczęli testy aspiryny. A u nas zakaz i odpowiedzialność...
bamboleo jesteś tu po to pisowski trollu, żeby obrażać kobiety? Tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie niż ty? Hipokryta z ciebie. Specjalnie nie piszę z dużej litery bo takim, jak ty nie należy się żaden szacunek. Miastowy troll pisowski się znalazł.
Widać to kur..wo koncernów farmaceutycznych, które w każdej chorobie szkodzą, a nie leczą.
Gość w tani sposób zwalcza covid ale najwyraźniej komuś to nie pasuje. Chory jest ten świat, niech się kończy w cholere
No bo według ciebie za wszystko jest winny Kaczor nawet za to że się urodziłeś !! Nawet tu musicie stosować politykę i szerzyć nienawiść! A przecież tu chodzi o ludzkie życie bez względu na przekonania polityczne!
Tak jak w filmie znachor. Ratuje życie ale jest przestępcą no to do więzienia,a dopiero pòzniej chwała.
Śmiech na sali skandal to mało powiedziane no bo to polska właśnie absurd absurd bo lek za tani dla koncernów farmaceutycznych to madrzy (inaczej) profesorowie opłacani właśnie przez te koncerny niedopuszcza tego leku nawet do badań lepiej niech ludzie padają jak muchy niż dopuścić do leczenia tanim lekiem. Podobnie z poznańskimi testami
Do Tomek. Jak nie ma wirusa i pan temu i to wszystko oszustwo to idź człowieku na oddziały covidowe i pomóż lekarzom i pielęgniarkom w leczeniu. Co boisz sie? Przecież wirusa nie ma, jak ty twierdzisz
Proszę podać dokładny link do petycji.
pozdrowienia dla zawistnych leśnych dziadków z izb lekarskich
a pamietacie lekarza ktor leczyl dzieci olejem konopnym nasie wielcy profesorowie zwolni go a po czasie okazalo sie ze to genialny lekarz i znow moze leczyc ta sama metoda tak jest z naszymi mędrcami sa 100 lat za innymi szubkosc,refleks dobro innych to nie w cenie ich wywody profesorskie po czasie okaza sie nieakualne,,, ale po co sie spieszyc,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Pana metoda pomogła mi wyjść z choroby. Bardzo dziękuję.
Bo kasa ze szczepień większa niż z leczenia a jak dużo starych ludzi umrze to i ZUS odciąży.
Wielkie oszustwo za kasę. Ciekawe tylko czy lekarze odzyskają zaufanie pacjentów po tym całym covidzie.
To co teraz się dzieje to jawna eutanazja ludzi masowe ludobójstwo jak za Hitlera.
tak - zabezpiecza, jak postepuja zgodnie z zaleconym schematem. ale jesli zgodnie ze swoim sumieniem, to jak widac nie... i to lekarze robia lekarzom! bo przecież rzecznik odpowiedzialności zawodowej TO TEŻ LEKARZ!!! takich jak dr Bodnar lekarzy z prawdziwym powołaniem to już jak na lekarstwo...:(
Szukam kontaktu do pana doktora ????????????
Co jest do stracenia?.. Skoro nikomu nie zaszkodziło? ...Ale właśnie,lek dawno wynaleziono ?..I nikt U. E. nie spytał!
Najwieksza patologia, występuje na wśród rządzących elit !Największa głupota, wśród tych co ich wybrali!!Pozdrawiam Pana Dr Włodzimierza i życzę sukcesów.
Kłamstwo. Leczy xalej do póki lek będzie dostępny w Polsce
Jak to możliwe, żeby badania( nawet bardzo naukowe) były ważniejsze niż praktyka lekarska, która daje jednoznaczne wyniki - to jest jedyny i jak dotąd najlepszy sposób leczenia przyczynowego covid-19. Jeżeli jakikolwiek lekarz odmawia takiego sposobu leczenia (wg porad dr Bodnara) to łamie przysięgę lekarską, a jeżeli jest wierzący to sprzeniewierza się Bogu. Modlę się, żeby Pan dał odwagę i siły doktorowi Bodnarowi do dalszego czynienia wielkiego dobra i przeciwstawiania się złu.
Azitrox 500 czyli Azytromecyna w składzie ma penicylinę.... 3 duze tabletki jedna na dobę przy bardzo silnym ataku ej zarazy 2 tabletki pierwsza doba potem jedną . W pogotowie trzeba mieć 3 opakowaniaTez za bardzo nie wierzyłem ale jak mnie dopadł moją żonę i córkę która zachorowała dzień wcześniej ...To nie grypa....niedowiarkom nie życzę tej choroby ale jak ich dopadnie to się przekonają.Mój kolega 21 lat przeszedł można powiedzie lekko temperatura 37,8 miał brak węchu i smaku ,po paru dniach temperatura spadła do 36,6 a brak węchu i smaku pozostał do dziś to już 4 miesiąc tak ma. ......,,,,a niedowiarki Twierdzą że w szpitalach leżą statyści ,,,słowa bardzo mądrej Edyty Górniak............
Bandyci w rządzie maja zalecenie od Mengele ludzkości Gatesa ,który powinen zostać skazany ,żeby niszczyć ludzi ..Hańba Ten rząd do dymisji
Przed sądem powinien odpowiadać ten który blokował i blokuje leczenie ludzi tym lekiem.
Do @. Przecież Playboya wydają i redagują geje - patrz red raczek, więc akurat wszystko znajdziesz tam dla siebie wlłaśnie woląc chłopców
Do Wawi - ano właśnie - chyba reklamuje pulsometr, bo nawet nie napisała, jaka wartość niby skłoniła do szybkiego przyjazdu karetki, a pisze jak chinka
ZOBACZYCIE - I - USŁYSZYCIE - ZA - JAKIŚ- CZAS - ŻE PAN DOKTOR "ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM".TO STARA METODA POZBYWANIA SIE NIEWYGODNYCH !!
Czy masz może jakieś kontakt do Pana Doktora?
Witam mógłbym dostać kontakt do Pana doktora podam maila ?
A nie testowaną szczepionkę można podawać . To jest dopiero hipokryzja
Publikacje dotyczące amantadyny: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.10.25.20218990v1.full https://www.nature.com/articles/s41594-020-00536-8 https://news.mit.edu/2020/chemists-discover-structure-key-coronavirus-protein-1112 Doktor Bodnar ma rację.
Prof.Gersdorf sprowadziła dla siebie AMANTADYNę z Niemiec. Taką wiadomość przekazano w POLSCIE. O co tu chodzi?! Przecież nie ma innego przebadanego leku na tego wirusa pod kątem leczenia tego koronawirusa. Osocze ozdrowieńców też nie było.
Roman Sciora, SzP Doktorze, chodzi o depopulacje planety z ludzi. Korona wirus jest jednym z tych elementow. Oficjalnie do tej akcji przyznaje sie tylko Bill Gates, ale jest to akcja wiekszej grupy bogatych ludzi - masson lodgas. Jezeli tego nie bedzi mozna zatrzymac, to bedze powazna totalna tragedia.Ludzie, ktorzy to kreoja, nie zdaja sobie sprawy z ostatecznych konsekwencji.
popieram w 100% dr Bodnara znam osobiście ludzi których wyleczył z covid,Przyjmuje pacjętów bada i potem leczy.A w kańczudze dalej lekarze mimo zaszczepienia badają ludzi telefonem lub przez okno
Manchester United hanya kalah satu pertandingan Liga Premier dari 27 pertandingan terakhir mereka. Ini lari yang fenomenal. Fakta bahwa kekalahan datang melawan Sheffield United nobartv.com , nobartv.my.id , novartv.world , yallatv.my.id , nobartv.fun , nobartv.link , nobartv yolasite.com , nobartv home.blog , nobartv weebly.com sejalan dengan teori Gary Neville tentang tim ini sebagai "sekelompok orang aneh." Mereka tertinggal dalam tujuh pertandingan itu dan Villa bisa menjadikan ini tontonan yang menarik dengan memimpin lebih awal. Mereka dapat didukung pada 13/8 dengan Sky Bet untuk mencetak gol pertama.
Proszę o pilny kontakt do dr Bodnara ktoś ma?
Proszę o informację jak się szybko skontaktować z dr Bodnarem
Tysiące ludzi żyje dzięki PANU LEKARZOWI BODNAROWI.Znam przypadki ciężkie, które sam Pan Doktór wyprowadził.Skuteczna terapia przeszkadza w depopulacji, zmniejsza chętnych do zastrzyku śmierci.Czyli ...Trzeba zniszczyć, tak jak to się robi oficjalnie od 2004 roku, BOHATERÓW, ludzi którzy robią to co należy!!!chapeau bas PANIE DOKTORZE.
Doktorze dziękuję za pomoc okazaną w walce z covid 19. Dzięki zastosowaniu metody opracowanej przez pana, wirus wycofał się z mojego organizmu. Dziękuję także za zaangażowanie z jakim leczył pan moją rodzinę . Jest pan wielki.
Czy pan Bodnar jest właścicielem Życia, że większość artykułów dotyczy jego osoby?
Znam 2 przypadki, którym to pomogło, w tym jeden z ciężkimi objawami, które trwaly kilkanascie dni, a po 1.5 dnia przeszlo. U starszej osoby. Co ciekawe, drugim przypadkiem jest... inny lekarz :) który skorzystal z wiedzy wrzuconej przez dr Bodnara do internetu. Obydwie osoby nie są jego pacjentami poprostu, skorzystały z podpowiedzi, no i faktycznie dziala. NJE CZAJE, CO W TYM DZIWNEGO KTOKOLWIEK WIDZI, ZE LEKARZ LECZY WIRUSA LEKIEM NA WIRUSY ? Gdyby podawał chemię czy psychotropy, to można by ganić... Kopernikowi też dlugo nie wierzono....