18 czerwca br. w Warszawie spotkali się delegaci Związku Miast Polskich na swoim dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym. Spotkanie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Nowym prezesem związku został prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, zaś w 30-osobowym składzie zarządu znalazł się prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
Przedstawiciele miast przyjęli sprawozdanie zarządu z działalności związku w 2023 r. oraz sprawozdanie finansowe, udzielili także absolutorium ustępującemu zarządowi i prezesowi ZMP. Tym przez 9 lat był były prezydent Gliwic, obecnie senator Zygmunt Frankiewicz. Podczas warszawskiego spotkania delegaci z miast należących do ZMP wybrali nowego prezesa oraz liczący 30 osób zarząd i komisję rewizyjną. Prezesem związku na nową kadencję został wspomniany J. Sutryk, który reprezentuje najliczniejszą w Zgromadzeniu Ogólnym grupę prezydentów i burmistrzów niezależnych, nienależących do żadnej partii politycznej[paywall].
W zarządzie związku znaleźli się reprezentanci wszystkich opcji politycznych, reprezentowanych wśród delegatów – proporcjonalnie do ich liczby w Zgromadzeniu Ogólnym. Wiceprezesami wybrani zostali: Jakub Banaszek (prezydent Chełma), Arkadiusz Chęciński (prezydent Sosnowca), Krzysztof Kosiński (prezydent Ciechanowa), Krzysztof Matyjaszczyk (prezydent Częstochowy). Sekretarzem została Anna Mieczkowska (prezydentka Kołobrzegu), zaś skarbnikiem – Magdalena Czarzyńska-Jachim (prezydentka Sopotu). W zarządzie znalazł się m.in. prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
Związek Miast Polskich zrzesza 360 miast. Z naszego regionu, oprócz Przemyśla, znajdują się w tym zgromadzeniu także: Jarosław, Kańczuga, Przeworsk i Radymno.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze