Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun zajął 10. miejsce w kategorii „Najlepszy Włodarz Gminy Miejskiej do 100 tys. mieszkańców” w 8. edycji rankingu „Perły Samorządu”. Zorganizował „Dziennik Gazeta Prawna” we współpracy z firmą doradczą Deloitte.
Ogłoszenie wyników nastąpiło 12 października podczas Kongresu Perły Samorządu w Gdyni. Odbył się on w formie hybrydowej – ze stacjonarnym udziałem prelegentów oraz udziałem on-line uczestników i nagrodzonych.
Ranking został podzielony na cztery grupy uwzględniające wielkość samorządów: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców oraz gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców. Mogły w nim wziąć udział bezpłatnie wszystkie samorządy w Polsce.
– Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia – czytamy na oficjalnej stronie rankingu.
Oprócz samorządów, twórcy rankingu nagrodzili także liderów, czyli włodarzy miast i gmin. W tej właśnie części na 10. miejscu znalazł się prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
– Przyglądając się działaniom włodarzy, zwracaliśmy uwagę na sposób komunikacji z mieszkańcami, w tym możliwość nawiązania szybkiego kontaktu z włodarzem, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, działalność w organizacjach krajowych i międzynarodowych zrzeszających samorządy. Sprawdzaliśmy, jak kierują urzędem i jak sprawnie zarządzają gminnym budżetem oraz co robią, by przyciągać do swojej miejscowości inwestorów – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Wśród włodarzy miast do 100 tys. mieszkańców, najlepszy okazał się prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Kolejne miejsca zajęli włodarze: Ostrowa Wielkopolskiego, Ciechanowa, Starogardu Gdańskiego, Siemianowic Śląskich, Gorlic, Legionowa, Świdnicy, Bolesławca i Przemyśla.
W rankingu miast na podium znalazły się:
Kategoria miast ponad 100 tys. mieszkańców
Gdańsk Kraków Łódź
Kategoria miast do 100 tys. mieszkańców
Sopot Ełk Kędzierzyn – Koźle
Kategoria Gminy miejsko – wiejskie
Prusice Kąty Wrocławskie Międzychód
Kategoria Gminy wiejskie
Iława Strawczyn Rybno
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Próbuje ratować budżet, łatać dziury które przez wiele lat robili krewni i znajomi Chomika czy królika :)
Były prezydent Przemyśla Robert Choma kilka lat temu otrzymał tytuł najlepszego podkarpackiego prezydenta. To były czasy pięknych i śmiesznych newsów.
To by było w sumie i nawet śmieszne, tylko żeby kolo nie narobił gnoju, że klękajcie narody !!!
Nie umniejszam sukcesu, gratulacje dla przemyskiego włodarza czy jak kto woli mera, prezydenta. Przypominam zapominalskim że kilkanaście lat temu tygodnik NEWSWEEK zakwalifikował ówczesnego włodarza Chomę w kategorii najlepsi, najskuteczniejsi prezydenci miast na miejscu w Polsce o 3 miejsca za prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem który o ile pamięc emeryta nie zawodzi zajął miejsce 4. Byłem wtedy nie tylko zaskoczony, zdziwiony ale też zażenowany, widziałem jak rozwijał się i rozkwitał Rzeszów a jak zwijał i niestety upadał pod każdym niemal względem Przemyśl, choć marzyłem by było na odwrót, zresztą co stało się później widać do dzisiaj, nie czas na opis, czyniłem to wielokrotnie. A do obecnego włodarza, skoro nie ma na nic pieniędzy, będzie gorzej, to przynajmniej niech będzie czystośc i porządek, i koniecznie odnowić i odmalować kilka kamienic w Rynku i w centrum mieściny. A te bulwary, zespoły basenów to raczej bujna wyobraźnia, zwykłe bajanie, należy ratować ludzi bo ten malutki, niewidzialny wirus długo nas i całego świata nie opuści.
Kolejny dowód na to, że rankingi to sobie można w buty wsadzić. Raczej nie ma czego ale mimo to gratuluję Panie Prezydencie.
To faktycznie "perła" - takiego drugiego nieudacznika i kombinatora nie ma w całej Polsce
Czyzby ten najprawdziwszy i najwlasciwszy raking mial sie odbyc dopiero za 3 lata?
Mnie się wydaje, że przewodniczący Rady Miejskiej bardziej zasłużył na ten tytuł.
Brawo, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Próbuje ratować budżet, łatać dziury które przez wiele lat robili krewni i znajomi Chomika czy królika :)
Były prezydent Przemyśla Robert Choma kilka lat temu otrzymał tytuł najlepszego podkarpackiego prezydenta. To były czasy pięknych i śmiesznych newsów.
To by było w sumie i nawet śmieszne, tylko żeby kolo nie narobił gnoju, że klękajcie narody !!!