Wczoraj (6 sierpnia br.) i dzisiaj (7 sierpnia br.) zainaugurowali rozgrywki piłkarze IV ligi podkarpackiej. Najefektowniej z zespołów z naszego regionu zrobiła to Wólczanka Wólka Pełkińska, która nie dała żadnych szans solidnej ekipie Błękitnych Ropczyce.
Izolator Boguchwała i Wólczanka Wólka Pełkińska – te dwie ekipy w przedsezonowych prognozach wymieniane były w gronie zespołów, które powalczą o jedno miejsce, dające awans do III ligi. Na inaugurację obie ekipy potwierdziły te przypuszczenia, pewnie ogrywając swoich rywali. Jak już wspomnieliśmy, Wólczanka wygrała 3:0 (1:0) z Błękitnymi po dwóch bramkach Krzysztofa Pietlucha (40. i 63. min) i jednym trafieniu Kamila Hula (81. min).
Pozostałe zespoły z naszego regionu zagrały w kratkę. Nieźle zaprezentował się Sokół Sieniawa i KS Wiązownica. Ci pierwsi ograli beniaminka Igloopol Dębica 2:1 (2:1), a obie bramki dla podopiecznych Tomasza Orłowskiego zdobył 18-letni Dawid Czyrny. Ci drudzy przywieźli cenny punkt z Wiśniowej, remisując z Wisłokiem 2:2 (1:1). Bramki dla Wiązownicy strzelili Mateusz Lorenc (34. min) i Paweł Bartnik (47. min).
Identyczne scenariusze napisali piłkarze Polonii Przemyśl i Piasta Tuczempy. Oba zespoły miały sporą przewagę w rywalizacji odpowiednio z Sokołem Nisko i Czarnymi Jasło, ale oba pozostały z niczym. Polonia przegrała 0:1 (0:0). Przemyślanie mają (i będą mieć) problem, jeśli nie wzmocnią siły ognia. Póki co w zespole Pawła Załogi nie ma kto strzelać bramek. Piast także przeważał w Jaśle, ale także przegrał 1:0 (1:0).
Z niezłej strony pokazał się beniaminek z Pruchnika, ale ostatecznie musiał uznać wyższość LKS Pisarowce, ulegając faworyzowanemu przeciwnikowi 1:0 (1:0).
W Pilźnie próbował walczyć Orzeł Przeworsk. Nie udało się, podopieczni Daniela Zielenkiewicza stracili cztery bramki, strzelając dwie. Rzemieślnik wygrał 4:2 (1:1), a bramki dla przeworszczan strzelili Piotr Boratyn (25. min) i Mateusz Świst (86. min z rzutu karnego).
Polonia Przemyśl – Sokół Nisko 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Juda 89. min.
Polonia: Mikus – Wielgosz, Załoga, Kuźniar, Skubisz (81. Stysiał) – Trawka (79. Solarz), Skała, Kazek, Kalawski – Sedlaczek (87. Frankiewicz) – Gosa.
Sokół: Wietecha – Dyba, Maciorowski, Wilk, Woźniak – Sudoł, Lebioda, Drelich (85. Powęska) – M. Serafin (75. Stępień) – Kocój (83. Kowal), Juda (90. Tur).
Sędziował: Marek Pająk (Mielec). Żółte kartki: Sedlaczek oraz Sudoł. Widzów: 400.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze