Reklama

Wólczanka potwierdziła aspiracje. Falstart Polonii i Piasta

Wczoraj (6 sierpnia br.) i dzisiaj (7 sierpnia br.) zainaugurowali rozgrywki piłkarze IV ligi podkarpackiej. Najefektowniej z zespołów z naszego regionu zrobiła to Wólczanka Wólka Pełkińska, która nie dała żadnych szans solidnej ekipie Błękitnych Ropczyce.

Izolator Boguchwała i Wólczanka Wólka Pełkińska – te dwie ekipy w przedsezonowych prognozach wymieniane były w gronie zespołów, które powalczą o jedno miejsce, dające awans do III ligi. Na inaugurację obie ekipy potwierdziły te przypuszczenia, pewnie ogrywając swoich rywali. Jak już wspomnieliśmy, Wólczanka wygrała 3:0 (1:0) z Błękitnymi po dwóch bramkach Krzysztofa Pietlucha (40. i 63. min) i jednym trafieniu Kamila Hula (81. min).

Pozostałe zespoły z naszego regionu zagrały w kratkę. Nieźle zaprezentował się Sokół Sieniawa i KS Wiązownica. Ci pierwsi ograli beniaminka Igloopol Dębica 2:1 (2:1), a obie bramki dla podopiecznych Tomasza Orłowskiego zdobył 18-letni Dawid Czyrny. Ci drudzy przywieźli cenny punkt z Wiśniowej, remisując z Wisłokiem 2:2 (1:1). Bramki dla Wiązownicy strzelili Mateusz Lorenc (34. min) i Paweł Bartnik (47. min).

Reklama

Identyczne scenariusze napisali piłkarze Polonii Przemyśl i Piasta Tuczempy. Oba zespoły miały sporą przewagę w rywalizacji odpowiednio z Sokołem Nisko i Czarnymi Jasło, ale oba pozostały z niczym. Polonia przegrała 0:1 (0:0). Przemyślanie mają (i będą mieć) problem, jeśli nie wzmocnią siły ognia. Póki co w zespole Pawła Załogi nie ma kto strzelać bramek. Piast także przeważał w Jaśle, ale także przegrał 1:0 (1:0).

Z niezłej strony pokazał się beniaminek z Pruchnika, ale ostatecznie musiał uznać wyższość LKS Pisarowce, ulegając faworyzowanemu przeciwnikowi 1:0 (1:0).

Reklama

W Pilźnie próbował walczyć Orzeł Przeworsk. Nie udało się, podopieczni Daniela Zielenkiewicza stracili cztery bramki, strzelając dwie. Rzemieślnik wygrał 4:2 (1:1), a bramki dla przeworszczan strzelili Piotr Boratyn (25. min) i Mateusz Świst (86. min z rzutu karnego).

Polonia Przemyśl – Sokół Nisko 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Juda 89. min.
Polonia: Mikus – Wielgosz, Załoga, Kuźniar, Skubisz (81. Stysiał) – Trawka (79. Solarz), Skała, Kazek, Kalawski – Sedlaczek (87. Frankiewicz) – Gosa.
Sokół: Wietecha – Dyba, Maciorowski, Wilk, Woźniak – Sudoł, Lebioda, Drelich (85. Powęska) – M. Serafin (75. Stępień) – Kocój (83. Kowal), Juda (90. Tur).
Sędziował: Marek Pająk (Mielec). Żółte kartki: Sedlaczek oraz Sudoł. Widzów: 400.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości