W rozegranym dzisiaj (20 października br.) pierwszym półfinałowym meczu w ramach Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu Wólczanka Stal Systems podejmowała na własnym boisku Piasta Tuczempy. Klasą dla siebie był król strzelców ubiegłego III-ligowego sezonu Krzysztof Pietluch.
Spotkanie dwóch III-ligowców rozgrywane było w fatalnych warunkach atmosferycznych. Przy mocno padającym deszczu, na bardzo grząskiej murawie w Wólce Pełkińskiej. Nie przeszkodziło to zawodnikom obu ekip stworzyć pasjonującego i trzymającego w napięciu do ostatnich sekund spotkania. Nie brakowało także ostrych spięć, po których jarosławski arbiter aż ośmiokrotnie musiał sięgać po żółty kartonik.
Zaczęło się trochę niespodziewanie, bo w 20. min po rzucie wolnym egzekwowanym przez Wojciech Tołpę, mocno bita piłka kompletnie zaskoczyła Daniela Furtaka. Po kwadransie strzałem głową wyrównał Krzysztof Pietluch, ale Piast nie rezygnował. W 55. min ponownie wyszedł na prowadzenie po pięknym, celnym strzale ukraińskiego pomocnika ekipy z Tuczemp Romana Bobaka. Goście nie załamał nawet fakt, że w 71. min już przegrywali, kiedy wracający do drużyny po kontuzji Kamil Hul wygrał pojedynek z Patrykiem Strawą. Emocje sięgnęły zenitu w doliczonym czasie gry. Najpierw do remisu strzałem głową doprowadził Waldemar Jaroch, ale nie trzeba było rozgrywać dodatkowych 30 minut. Całą sprawę załatwił wspomniany K. Pietluch w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Jego hat-trick na pewno ucieszył trenera Marka Rybkiewicza, bo w tym sezonie goli Krzysztofa Wólczance Stal Systems brakuje.
Drugi półfinał rozegrany zostanie w środę, 28 października br. (g. 14) i zmierzą się w nim na stadionie w Wiązownicy miejscowy KS i JKS 1909 Jarosław).
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – Piast Tuczempy 4:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Tołpa 20. min, 1:1 Pietluch 35. min, 1:2 Bobak 55. min, 2:2 Pietluch 65. min (karny), 3:2 Hul 71. min, 3:3 Jaroch 90.+4 min, 4:3 Pietluch 90.+6 min.
Wólczanka Stal Systems: Furtak (90. Fleszar) – Gaweł (46. Kocur), Misiło (46. K. Pydych), R. Pydych, Oślizło – Podstolak, Gwóźdź (46. Lech), Padiasek, A. Poprawa – Pietluch, Hul.
Piast: Strawa – Stopyra, Wota, Kud (46. Jaroch), Gil – Wielgosz, Bobak, Sobczak (65. Aab), Kubas – Karkowskyj – Tołpa.
Sędziował: Paweł Kluz (Jarosław). Żółte kartki: R. Pydych, Lech, Podstolak, Hul oraz Wielgosz, Karkovskyj i Wota. Czerwona kartka: Podstolak (80. – druga żółta). Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze