Reklama

Wolontariusze dokumentują nekropolię

11/07/2016 15:33

Do 17 bm. potrwa rozpoczęty w poniedziałek obóz pod hasłem „Zabytki przemyskiej nekropolii w obiektywie wolontariuszy”, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

– Głównym zadaniem wolontariuszy jest sporządzenie fotograficzno-­historycznej inwentaryzacji zabytkowej części przemyskiego Cmentarza Głównego w Przemyślu – Bogusława Pieczyńska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. – Dzięki udziałowi w obozie wolontariusze: zdobędą na warsztatach wiedzę z zakresu: fotografii, historii sztuki i archiwistyki, nauczą się wypełniać karty[paywall] grobów, poszukiwać informacje archiwalne, prawidłowo wykonać zdjęcia grobowców, a ponadto przygotują  materiały fotograficzne do wystawy „Zabytki przemyskiej nekropolii”, która zostanie zaprezentowana przed Urzędem Miasta Przemyśla podczas tegorocznej „Wincentiady”. Dodatkowo powstanie katalog wystawy pt. „Dziedzictwo narodowe Cmentarza Głównego w Przemyślu” – dodaje.

Powstała w ramach projektu dokumentacja przyczyni się nie tylko do ułatwienia procesu odnowy zabytków, ale także szeroko upowszechni wśród społeczności lokalnej potrzeby dbałości o zabytki dziedzictwa narodowego.

Reklama

– Wykonana przez wolontariuszy praca będzie szczególnie pomocna przy organizowaniu żywych lekcji historii , które stały się tradycją w trakcie przekazywania odrestaurowanych grobowców przez TPPiR pod opiekę przemyskiej młodzieży – podkreśla Pieczyńska.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama