Od 22 listopada zostanie przywrócona kontrola graniczna osób przekraczających granicę Polski z krajami strefy Schengen. Jest to związane z organizowaną w Polsce Konferencją Klimatyczną COP 24 UNFCCC. Kontrole potrwają do 16 grudnia.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji, przywrócone zostaną tymczasowe kontrole na granicach wewnętrznych Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych, stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Celem przywrócenia kontroli (od 22 listopada do 16 grudnia 2018 r.), jest zapewnienia bezpieczeństwa i niezakłóconego przebiegu Konferencji Klimatycznej, która odbędzie się w Katowicach.
– Na Podkarpaciu, przywrócenie kontroli granicznej będzie miało miejsce na wytypowanych, dawnych przejściach granicznych z Republiką Słowacką oraz na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. Tymczasowa kontrola prowadzona będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale oraz tzw. schengenbusy tj. specjalistyczne pojazdy z dostępem m.in. do baz danych – informuje serwis prasowy BiOSG.
Kontrola prowadzona będzie wyrywkowo w oparciu o analizę ryzyka.
– W tym okresie, podróżni, którzy będą przekraczać granicę Polski, muszą posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo - np. dowód osobisty lub paszport. Z kolei obywatele państw trzecich, tak jak dotychczas, muszą mieć przy sobie dokumenty uprawniające do przekraczania granicy (paszport) oraz potwierdzające prawo pobytu, np. wizy – podaje straż graniczna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Wow wydarze roku.
I dobrze robi PIS, pochwalam.