PRZEWORSK Podczas 25. finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było obejrzeć występy lokalnych artystów. W ten dzień nie zabrakło także miłośników kąpieli, którzy niedzielę spędzili na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 1.
Podczas koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpiły zespoły wokalne i taneczne MOK, Aleksandra Wajda, Oliwia Jarosz, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”, grupa break dance „Unical Brothers”, finaliści 2. etapu telewizyjnego programu „Must be the music”, czyli dęty kwartety okolicznościowy „Fila-lala”, Przeworska Kapela Podwórkowa „Beka”, zespół „ReggaeGang System” oraz kapela metalowa „Strzyga”.
Mieszkańcy nie szczędzili pieniędzy na tegoroczny cel zbiórki: pediatrię i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Tego dnia można było wylicytować m.in.: koszulkę reprezentacyjną Macieja Hołuba – mistrza Polski w pływaniu, koszulkę Lech Poznań z podpisem kapitana Łukasza Trałki, obrazy, sesję nagraniową 3 piosenek dla wokalisty z podkładem muzycznym lub instrumentem (MRK music studio) oraz zaproszenia i gadżety od sponsorów.
Koncert zakończył pokaz fireshow przeworskiej grupy „Maskarada” oraz „Światełko do nieba”. Ponadto na przeworskiej krytej pływalni przez cały dzień odbywała się akcja „Pływanie z WOŚP”, zorganizowana przez Klub Pływacki „Orlik oraz przeworskie WOPR. Uczestnicy przepłynęli w sumie ponad 50 km. W ramach 25. finału odbyły się także Podlodowe Mistrzostwa Miejskiego Koła PZW „Jaz” Przeworsk na stawie w Urzejowicach, z których wpływy plus wolne datki uczestników zostały przekazane na rzecz WOŚP.
Warto podkreślić, że w tym roku w przeworskim sztabie kwestowało 47 wolontariuszy, w tym 25 osób w Przeworsku, 4 w Kańczudze, 6 w Gaci, 5 w Łańcucie i 7 osób w Soninie.
Podczas 25. finału WOŚP przeworski sztab zebrał w sumie 63 tys. 629 zł, w tym[paywall].: 18 tys. 400 zł w Kańczudze, 6 tys. 300 zł w Gaci i ok. 9 tys. zł w Soninie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze