W czterodniowym szkoleniu wysokościowym, które odbyło się w Bieszczadach, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili współdziałanie oraz techniki ratownictwa z powietrza.
Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie linowe z wykorzystaniem śmigłowca.
Celem szkolenia była koordynacja działań służb ratowniczych, które najczęściej są zaangażowane w udzielanie pomocy podczas wypadków, klęsk żywiołowych czy innego rodzaju sytuacji kryzysowych w górach. Także Straż Graniczna ćwiczyła wewnętrzne procedury związane z prowadzeniem działań granicznych oraz działań specjalnych ze śmigłowca.
W szkoleniu oprócz funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań BiOSG brała udział Specjalistyczna Grupa Wysokościowa Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bieszczadzcy Kontrterroryści!! Wataha!
Bieszczadzcy Kontrterroryści!! Wataha!