Reklama

Wspólne szkolenie służb z wykorzystaniem śmigłowca

29/07/2021 11:18

W czterodniowym szkoleniu wysokościowym, które odbyło się w Bieszczadach, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili współdziałanie oraz techniki ratownictwa z powietrza.

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie linowe z wykorzystaniem śmigłowca.

Celem szkolenia była koordynacja działań służb ratowniczych, które najczęściej są zaangażowane w udzielanie pomocy podczas wypadków, klęsk żywiołowych czy innego rodzaju sytuacji kryzysowych w górach. Także Straż Graniczna ćwiczyła wewnętrzne procedury związane z prowadzeniem działań granicznych oraz działań specjalnych ze śmigłowca.

 W szkoleniu oprócz funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań BiOSG brała udział Specjalistyczna Grupa Wysokościowa Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mario - niezalogowany 2021-07-29 19:52:08

    Bieszczadzcy Kontrterroryści!! Wataha!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama