Reklama

Wspominali wizytę św. Jana Pawła II

08/06/2015 12:51

3 czerwca 1991 r. Jan Paweł II odprawił Mszę św. na lubaczowskich błoniach. Na spotkanie z nim przybyło wówczas ponad 200 tys. wiernych. W tym roku mieszkańcy powiatu wspólnie uczcili wydarzenie sprzed 24 lat.

Środowe uroczystości poprowadził ks. dziekan Andrzej Stopyra, który przypomniał zgromadzonym dzień pobytu Ojca Świętego na Podkarpaciu. Elementem obchodów było wypuszczenie gołębi. Biały gołąb symbolizujący miłość, pokój i wolność odleciał z rąk osobistego fotografa Jana Pawła II - Arturo Mari[paywall].

Podczas homilii wygłoszonej przed 24 laty Ojciec Święty mówił o macierzyńskiej opiece Najświętszej Maryi Panny nad narodem polskim. Mówił również o wartościach, jakimi katolicy powinni kierować się w życiu.
W tegorocznych uroczystościach wzięli udział wicestarosta lubaczowski Wiesław Huk, sekretarz Władysław Szyk, burmistrz miasta Krzysztof Szpyt oraz przedstawiciele instytucji z regionu. Pod obeliskiem złożono wiązanki kwiatów. Obchody uświetniła orkiestra dęta z Lubaczowa oraz młodzież pod opieką dyrektora MDK w Lubaczowie Andrzeja Kindrata, która zaprezentowała program artystyczny.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama