Dzisiaj, 7 kwietnia br., o godzinie 7 otwarte zostały lokale wyborcze w całym kraju. Polacy oddają swój głos w wyborach samorządowych’2024, wybierając prezydentów i burmistrzów miast, wójtów gmin, radnych wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych.
Jak dowiedzieliśmy od dyrektora przemyskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Zygmunta Leszczyńskiego, średnia frekwencja wyborcza w naszym regionie (Przemyśl, Jarosław, Lubaczów, Przeworsk oraz powiaty: przemyski, jarosławski, lubaczowski i przeworski) na godzinę 12 wyniosła 17,67 procent (przypomnijmy: średnia w niedawnych wyborach parlamentarnych wyniosła o tej samej porze 21,42 procent).
Największa frekwencja w samo południe odnotowana została w gminie Bircza: 25,36 procent. Najniższa w gminie Tryńcza: 14,31 procent.
Spośród czterech największych miast w naszym regionie, najwyższa frekwencja w samo południe była w Lubaczowie – 18,63 procent. W Przeworsku – 16,66 procent, w Jarosławiu – 16,45 procent. Najniższa odnotowana została w Przemyślu, bo 14,93 procent.
To jednak szacunki za czas, w którym od lat ilość osób udających się do wyborczych urn jest najmniejsza. Znaczny wzrost notowany jest w godzinach popołudniowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze