We wrześniu 2018 r., ma być gotowy łącznik pomiędzy Jarosławiem a autostradą A4, wiodący przez Pawłosiów.
Umowę na jego sfinansowanie podpisali 16 bm. w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim Tadeusz Chrzan – starosta jarosławski, Józef Szkoła – wicestarosta i Agnieszka Mroczka – skarbnik powiatu. Partnerami beneficjenta, czyli powiatu jarosławskiego, są miasto Jarosław i gmina Pawłosiów. Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
Całość przedsięwzięcia została wyceniona na blisko 12 mln złotych (dokładnie 11 619 581,96 zł), z czego 85%, czyli 9 873 244,63 zł, to dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej.
Łącznik będzie biegł drogą powiatową nr 1725 R Jarosław – Pawłosiów do autostrady A4, a rozpocznie się od ulicy Pawłosiowskiej w Jarosławiu. Ogółem do gruntownej przebudowy przewidziano blisko 5 km (dokładnie 4,82 km) tej drogi.
– Prace w pierwszej fazie polegać będą m.in. na rozbiórce istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników – opisuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Następnie w projekcie jest wykonaniem nowej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników wraz z ich poszerzeniem i przebudowa skrzyżowania z ul. Strzelecką na małe rondo. Przewidywana jest również przebudowa konstrukcji nawierzchni zjazdów oraz typowe prace wykończeniowe takie jak plantowanie zieleńców z ich humusowaniem i obsianiem trawą czy wykonanie oznakowania poziomego i pionowego – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pewnie znowu będzie opóźnienie. Wykonawca za nieterminowość powinien kare płacić.
Pewnie masz jakiś problem ze sobą i na drugie imię Pesymizm....
Skrzyżowanie Pawłosiowskiej z Strzelecką jest dopiero, co po remoncie! Nie można było od razu zrobić małego ronda? Znowu korki i utrudnienia ruchu nie mówiąc o ponownych kosztach budowy skrzyżowania. Może z innej beczki. Kiedy cd. budowy chodnika na Lotników?
Pewnie znowu będzie opóźnienie. Wykonawca za nieterminowość powinien kare płacić.
wróżka ?
Pewnie masz jakiś problem ze sobą i na drugie imię Pesymizm....