Reklama

Wydadzą więcej na niepełnosprawnych

21/11/2019 14:42

Prawie 115 tys. zł więcej wyda powiat na likwidowanie barier utrudniających życie niepełnosprawnym. Wynikającą z nowego rozporządzenia rady ministrów zmianę w budżecie przyjęli na piątkowej sesji radni.

Zwiększenie puli na wsparcie funkcjonowania niepełnosprawnych wynika ze zmiany algorytmu przekazywania pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim i powiatowym. Dzięki temu rozporządzeniu rady ministrów w Jarosławiu przybyło 113 tys. 535 zł. Pieniądze te zostały[paywall] rozdzielone na trzy punkty planu realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych w 2019. I tak nieco ponad 68 tys. zł zostanie przeznaczonych na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym. 30 tys. zł zasili fundusz, z którego finansuje się likwidację barier architektonicznych w komunikowaniu i technicznych, związanych z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych. Wreszcie 15 tys. zł przekazanych zostanie na tworzenie i działanie warsztatów terapii zajęciowej. Rada w piątek, 15 bm., projekt przyjęła jednogłośnie.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Krystek - niezalogowany 2019-11-21 21:23:11

    To pracodawcy wykorzystują niepełnosprawnych  w/g stopnia grupy inwalidzkiej i dofinansowania z PFRON żerują  na ludzkim kalectwie i nieszczęściu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama