43 uczestników z całego Podkarpacia wzięło udział w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego. Przesłuchanie konkursowe odbyło się 17 stycznia w jarosławiskim MOK.
Młodzi kolędnicy przybyli do Jarosławia z całego województwa. Reprezentowali aż 17 placówek. Przesłuchania odbyły się w 6 kategoriach. Cztery z nich wiązały się z wiekiem uczestników. W konkursie wystąpiły dzieci, młodzież i dorośli, podopieczni placówek opiekuńczo-wychowaczych w wieku od 6 do 25 lat[paywall] . Dwie pozostałe kategorie to „duety” oraz „opiekunowie i wychowawcy”. Występy oceniało jury w składzie: Elżbieta Dąbrowska, Stanisław Kucab, Jakub Międlar oraz Jan Pikuła. W grupie wykonawców w wieku 6 – 10 lat jurorzy przyznali wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce. W pozostałych kategoriach wyłoniono zwycięzców. W grupie 11–15-latków wygrała Oliwia Kałamarz z Domu pod Lipami w Radymnie. Laur pierwszeństwa wśród 16 –18-latków przypadł Klaudii Filip z Domu Dziecka im. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie, zaś wśród najstarszych uczestników najlepsza okazała się Wiktoria Burdzińska ze Świetlicy „Wzrastanie” w Radymnie. Wreszcie w kategorii duety pierwsze miejsce przyznano Wiktorii Stańkowskiej i Marcie Kość z Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” w Przemyślu. Ponadto jedno z najcenniejszych trofeów – nagrodę publiczności – zgarnęła wspominana już wcześniej Oliwia Kałamarz. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał dyplom, statuetkę oraz upominek. Laureaci poszczególnych kategorii zostali również wyróżnieni dodatkowymi, atrakcyjnymi nagrodami.
Głównym organizatorem przeglądu był Dom pod Lipami w Radymnie. Jego dyrektorka Małgorzata Foryś, podsumowując imprezę, podziękowała wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które wsparły przygotowania do konkursu i bez zaangażowania których przegląd nie mógłby się odbyć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze